бундеслига

Твърди се, че Левандовски е против прехвърлянето на Лукаку

Роберт Левандовски очевидно следи трансферните умения на своя ФК Байерн много внимателно и не се срамува да изрази мнението си пред шефовете в Мюнхен.

Според доклад на „Спорт Билд“ например най – добрият вратар се е изказал против ангажимента на Ромелу Лукаку. Твърди се, че белгийската форуърдна звезда е била търгувана като нов участник във ФК Байерн в миналото, което не е било по вкуса на Левандовски.

След това Левандовски се опитва да разговаря с мениджърите от Мюнхен чрез ръководството си и ги информира, че подобна конкурентна ситуация не е желателна.

Карл – Хайнц Румениге тогава успокоил поляците и обяснил, че няма нищо в слуховете.

Роберт Левандовски отдавна се радва на специален статут, тъй като свободното му прехвърляне от Борусия Дортмунд към ФК Байерн през лятото на 2014 г., думата му има тежест. Въпреки че слухът за Лукаку изглежда няма никакво основание, клубът изобщо не иска да разстройва нападателя си, продължава „Спорт Билд „.
Националният футболен отбор на Испания изненадващо отбеляза поражение с 0: 1 (0: 0) в Украйна в Лигата на нациите.

На четвърто място обаче испанците остават на първо място пред германския отбор. На трето място е Украйна пред швейцарците.

Испанците доминираха на мача в Киев. Въпреки многото притежания на топката, гостите успяха да отбележат само няколко гола. Украинците се защитаваха енергично и нямаха голям шанс да се противопоставят. Но в 76 – ата минута от мача Виктор Зиганков се възползва от шанса си: играчът на Динамо Киев, който току – що беше изтъргуван, отбеляза след предварителната работа на Андрей Ярмоленко.

Испанците отново увеличиха напрежението след неочаквания гол. Водени от централния защитник Серджо Рамос, гостите избутаха украинците в собствената им наказателна зона. Но защитата на домакините издържа. Вратарят

Георги Бушчан показа силно представяне. 26 – годишният играч на Динамо Киев, който вкара гол в поражението от Германия с 1: 2 с удар, се отличи няколко пъти.