Серия А

Интер се разправи с Рома с 3:0

Калханоглу открива резултата с директно изпълнение на корнер

Жозе Моуриньо си представяше съвсем различен сблъсък срещу бившия си клуб Интер Милано. В демонстрацията на сила на Нерадзурите в събота вечер Рома беше с класа по-ниска и в крайна сметка се поздрави с 0:3.

В сравнение с предишния мач Моуриньо промени стартовата си единайсеторка в четири позиции. На мястото на Карсдорп, Ел Шаарауи, Диавара и Абрахам влязоха Кумбула, Кристанте, Вина и Шомуродов.

Треньорът на Интер Симоне Индзаги беше последният, който отпразнува победата с 2:0 над Spezia Calcio. За сравнение, трима нови играчи бяха на терена от самото начало. Бастони, Барела и Дзеко заменят Димарко, Галиардини и Мартинес.

Гениален удар на Калханоглу

И двете страни започнаха предпазливо, преди гениален удар на Калханоглу да даде преднина на гостите – с директно изпълнен ъглов удар (15-и). Макар че Gillarossi започнаха с по-интензивни усилия в атака, те се оттеглиха още повече след ранния дефицит. Това играе в картите на FC Internazionale: Calhanoglu този път като подготвител и бившия капитан на Рома Дзеко като изпълнител го направи 2:0 (24th). Но това не беше достатъчно, пропуските в задната линия на Рома все още бяха очевидни.

Въпреки че домакините пропуснаха най-добрия си шанс да изравнят в 38-ата минута, когато Дъмфрис се хвърли в удара на Винъс, холандецът сам се справи с 3:0 в ответната атака. Бастони получи твърде много пространство в половината на терена и успя да засече топката точно зад защитната верига, където Дъмфрис вкара първия си гол в Серия А на втора греда с глава (39-и).

Въздухът беше изпуснат

С комфортна преднина зад гърба си, Интер подходи много по-предпазливо след почивката, разчитайки на стабилна защита, която не остави на Рома почти никакви пролуки. С напредването на второто полувреме въздухът най-накрая излезе: На Интер не му оставаше нищо друго, освен да стои здраво около собствената си врата, докато на гостите продължаваше да им липсва каквато и да е напористост в атака. С течение на времето изглеждаше, че Моуриньо и компания само се опитват да ограничат щетите. След много хубав ход в заключителната фаза, в която Рома отново се вмъкна в ролята на статисти, резервата Сенси пропусна да вкара за 4:0.

След две поредни поражения натискът върху Рим в следващия ден нараства. Отборът ще бъде без капитана Манчини и Заниоло, които получиха пети жълти картони срещу Специя Калчо (13 декември, 20.45 ч.). Преди това в четвъртък (18.45 ч.) предстои мач от Лига Европа срещу ЦСКА София.