Серия А

Последната дума на Freuler – Napoli от 1-во на 3-то място след дива размяна на удари

AC Milan new primus in Serie A

Високият мач в Италия този уикенд донесе – подобно на Германия – това, което обеща. Инерцията се завъртя няколко пъти. В крайна сметка обаче гостите от Бергамо бяха малко по-хладнокръвни срещу Наполи – и така направиха Милан новия лидер в лигата.

Домакините от Неапол влязоха в най-важния мач от 16-ия ден в Серия А като лидери в лигата, но с недостиг на персонал. В допълнение към дългосрочно контузения Осимен, Инсиние липсваше в нападение в сравнение с горчивия 2:2 срещу Сасуоло, в средата на терена директор Фабиан и в защита началник Кулибали

Не най-добрите условия за отбора на Лучано Спалети, който, преди да се усети, изостана още в началото: Сапата даде перфектен пас на Майлонвски и украинецът вкара в ъгъла (7-ата минута);

Мартен старт за Бергамо – Лозано пропусна голям шанс

Мартен старт за отбора от Бергамо, който все още нямаше контузения Госенс, но иначе можеше да се възползва от широк набор от възможности. Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини, които имат зад гърба си девет мача без загуба и преднина, излязоха с големи гърди, но имаха късмет, че Лозано пропусна страхотен шанс да изравни (13-та минута);

След това имаше много бездействие по отношение на големите шансове, но след половин час Наполи започна да упражнява малко по-силен натиск – и беше възнаграден преди почивката: Мертенс постави перфектно кръста на Малкут в наказателното поле и Зелински вкара от втори опит за 1:1 (40.).

Napoli се завъртя – Мертенс в топ форма

Това сякаш подтикна домакините, тъй като Мертенс се противопостави на гостите веднага след подновяването на играта, влязъл сам от половин линия и не дал шанс на Мусо (47-и) – това беше петият гол в лигата в последните четири мача за белгиеца, който по този начин запази SSC поне временно на върха на таблицата.