Primera Division

Mistrz! Messi strzela do Barki wcześnie po tytuł.

Primera Division: Champion! Messi shoots Barca early for title

FC Barcelona jest mistrzem Hiszpanii. Z 1-0 zwycięstwem nad UD Levante, drużyna trenera Ernesto Valverde’a przedwcześnie zdobyła mistrzostwo w 35. dniu meczowym.

Lionel Messi poprowadził Katalończyków do zwycięstwa z 62 minutowym golem po wstępnej pracy byłego Bayera Arturo Vidala. Messi był bezpośrednio zaangażowany w 38 bramek (21 bramek, 17 asyst) w ostatnich 19 meczach z Levante. W drugą połowę meczu zagrał tylko dla Philippe’a Coutinho.

Z nową przewagą punktową nad Atletico Madrid, Barcelona nie będzie w stanie zdobyć mistrzostwa w trzech wybitnych meczach z powodu bezpośredniego porównania wygranej (2:0 i 1:1).

Dla Barki jest to 26. tytuł ligi w historii klubu. Blaugrana wygrała osiem z nich w ciągu ostatnich jedenastu lat. Rekordowy mistrz Hiszpanii pozostaje Real Madryt z 33 tytułami.

Teraz FC Barcelona może w pełni skoncentrować się na zbliżającym się półfinale Ligi Mistrzów przeciwko FC Liverpool (środa, 21:00 na żywo na DAZN).