Primera Division

„Cieszę się”: Werner spotyka się za 1000 minut

Narodowy piłkarz Timo Werner zakończył swój spragniony bieg w Premier League po dokładnie 1000 minutach gry i strzelił FC Chelsea na czwartym miejscu.

Były Lipsk, który strzelił ostatni gol w lidze 100 dni temu, strzelił drugą bramkę w 2-0 (2-0) bluesa przeciwko Newcastle United (39.). Osiem minut wcześniej Werner prowadził przez Olivier Giroud (31.).

„Cieszę się, że w końcu się poznaliśmy. Przed nami jeszcze długa droga, ale jeśli będziemy kontynuować w ten sposób, osiągniemy nasz cel. Ważne jest, abyśmy w końcu dotarli do Ligi Mistrzów – powiedział Werner po meczu.

„Wiedzieliśmy, że mamy szansę skończyć w pierwszej czwórce. Skorzystaliśmy z tej okazji „, powiedział nowy kierownik zespołu Thomas Tuchel „BBC Sport”i dał swoim profesjonalistom dwa dni wolnego od treningu. – Zrobiliśmy dziś duży krok, ale musimy kontynuować w ten sposób i nie możemy stracić naszej intensywności i determinacji.”Po czwartym zwycięstwie w piątej lidze pod Tuchel, Chelsea wyrzuciła zeszłorocznego kalekiego mistrza FC Liverpool z rangi Ligi Mistrzów. West Ham United, który przekonująco pokonał Sheffield United 3-0 (1-0) w poniedziałek, jest teraz przed Reds.

Oprócz Wernera Chelsea zagrał również jego kolegę z drużyny narodowej Antonio Rüdigera, podczas gdy Kai Havertz był nieobecny. W bramce, 80-milionowy Kepa Arrizabalaga otrzymał kolejną szansę po raz pierwszy od połowy października.