Primera Division

„Bardzo niepokojące”: Barcelona po bankructwie na pręgierzu

Zaledwie dwa tygodnie urzędowania, nowy trener Quique Setien przeżywa swój pierwszy kryzys na hiszpańskich mistrzach piłki nożnej FC Barcelona.

„Bardzo, bardzo niepokojące” dziennik „Sport” znalazł porażkę Katalończyków 2-0 (0-0) w FC Valencia. „Barca nie wygra żadnego z wielkich tytułów poza cudem”, przewidział „Marca” po trzeciej grze następcy Ernesto Valverde’a.

Trzy dni po blamesoucie w Copa del Rey w stroju trzeciej ligi UD Ibiza (2-1), zespół prowadzony przez krajowego bramkarza Marca-André ter Stegena zawiódł wszystkich – i najwyraźniej nadal zmaga się z nowym trenerem.

„Są rzeczy, których nie zrozumieli albo nie wyjaśniliśmy ich wystarczająco dobrze”, powiedział Setien. „Szczerze mówiąc, byliśmy źli w pierwszej połowie.

Dzięki Ter Stegen, Barca nie był w tyle na pół etatu. Były zawodnik Gladbach uratował karę przed Maxim Gomezem (12.). Jednak cel własny Jordi Alby (48.) i cel Gomeza (77.) oznaczały decyzję na korzyść Walencji. W 83. minucie, kolejny gol z Walencji nie został podany po radzie sędziego wideo.