Bundesliga

Götze i Max świecą na PSV zwycięstwo – Ex-Bayern-Juwel muchy

Były profesjonalista BVB Mario Götze i nowy gracz narodowy Philipp Max doprowadzili PSV Eindhoven do kolejnego zwycięstwa w holenderskiej Eredivisie. Przeciwko Willemowi II z Tilburga drużyna dwóch Niemców zwyciężyła 3-0

w 8. dniu meczu. Po zaledwie 14 minutach były Augsburg Max poprowadził gospodarzy 1-0. 27-latek przyjął model od Pablo Rosario w pełnym rozkwicie i ukończył z niewielkiej odległości.

Mniej niż dziesięć minut później to Götze skorzystał na solówce Denzela Dumfriesa. Prawicowy obrońca utrzymał piłkę na linii bazowej i zwrócił ją w odpowiednim momencie byłemu portierowi, który zatopił

piłkę z sześciu metrów w długi narożnik (22). Götze, który został zastąpiony w 74. minucie,

był jego trzecim celem w szóstym meczu rywalizacyjnym o nowy klub. Były bawarski profesjonalista widzi czerwień
Były profesjonalista FC Bayern zapewnił negatywny punkt kulminacyjny meczu w drugiej połowie. Derrick Köhn, na podstawie umowy zawartej w Monachium w latach 2017-2020, został odłożony z boiska po brutalnym starcie po dobrej godzinie z gładką czerwienią. Köhn wspiął się na łydkę przeciwnika z wyciągniętą nogą i całkiem słusznie został przedwcześnie wysłany do kabiny.