Premier League

Η ‘ρσεναλ χάνει άλμα στην τέταρτη θέση.

Η FC Arsenal έχασε το άλμα στην τέταρτη θέση στην Premier League με νίκη επί της Λέστερ Σίτι. Οι Gunners υπέστησαν 0-1 (0-0)ήττα στο εντός έδρας παιχνίδι τους με το Leicester City. Ο Jamie Vardy, ο οποίος παίζει

στο Leicester για οκτώ χρόνια και ανταλλάχθηκε μετά από μία ώρα, κέρδισε το παιχνίδι στο 80ο λεπτό.

Προηγουμένως, ο αρχηγός άμυνας της Άρσεναλ Ντέιβιντ Λουίζ έπρεπε να αντικατασταθεί τραυματισμένος μετά από 49 λεπτά, για τα οποία ήρθε ο Σκόντραν Μουστάφι. Εν τω μεταξύ, η κορυφαία FC Everton συγκέντρωσε την πρώτη ήττα της σεζόν με 0-2 στο Σαουθάμπτον και έπρεπε να σκοράρει πόντους για τον αντίπαλο της πόλης Λίβερπουλ στο τραπέζι.

Οι Κόκκινοι, οι οποίοι έπρεπε να εγκαταλείψουν τον τραυματισμένο Βέρτζιλ βαν Ντίκ για εβδομάδες, είχαν σκοράρει 0-1 στο έλλειμμα εναντίον της Sheffield United την προηγούμενη μέρα σκοράροντας γκολ από τους Ρομπέρτο Φιρμίνο (41ος) και Ντιόγκο Γιότα (64ος) και σημείωσαν την τέταρτη νίκη της σεζόν.