Primera Division

Wszystkie gwiazdy oszczędzone: Barca przegrywa z C-Elfem w Vigo.

Primera Division: All stars spared: Barca loses with C-Elf in Vigo

FC Barcelona przegrała 0-2 (0-0) z drużyną C przeciwko kandydatce do dymisji Celcie Vigo. W lidze, trener Ernesto Valverde oszczędził wszystkie gwiazdy do półfinałowego etapu powrotnego w Lidze Mistrzów przeciwko Liverpool (Tue, 21:00 na żywo na DAZN) w Anglii, Marc-Andre ter Stegen nawet nie siedział na ławce.

Maxi Gomez (67th) i Iago Aspas (88th/handelfmeter) spotkali się z gospodarzami, którzy odnieśli sukces. Vigo wyprzedza na razie o pięć punktów pierwsze miejsce na spadochronie.

Valverde umieścił tylko jednego zawodnika w pierwszej jedenastce w Ousmane Dembele, który grał przeciwko czerwonym w ciągu tygodnia. Jednak były zawodnik Dortmundu musiał zostać zastąpiony w szóstej minucie z powodu kontuzji uda i mógł zaginąć w Liverpoolu. „Przegrana Dembele to duża porażka”, powiedział Valverde po meczu.

Od pierwszej jedenastki z czerwonymi z menadżerem drużyny Jürgenem Kloppem do składu należeli tylko Clement Lenglet, były Monachium Arturo Vidal i Philippe Coutinho. Oprócz pomostów oszczędzono również Lionela Messi’ego, strzelca podwójnego gola przeciwko LFC oraz Luisa Suareza.

Barca odniósł już 26. zwycięstwo w hiszpańskich mistrzostwach w ostatni weekend.

Drugi w klasyfikacji, Atletico Madrid, został podważony w Espanyol Barcelona przez zespół A. Rojiblancos przegrali 0:3 (0:1).

Diego Godin otworzył porażkę z własnym celem tuż przed połową czasu (45.+1). Borja Iglesias strzelił dwa razy w drugiej rundzie (52., 89.). Swoją drugą bramkę strzelił z miejsca karnego po tym, jak Juanfran Espanyol-Joker Javier Puado sprawdził w polu karnym.

Atletico zostawił wiele szans w pierwszej połowie. „Liga hiszpańska jest fantastyczna, więc postaramy się osiągnąć jak najlepszą pozycję. Potrzebujemy jeszcze jednego punktu, aby zająć drugie miejsce i to od nas zależy, czy na nie zarobimy”, powiedział trener Diego Simeone.