Premier League

Miasto zadławiło drogę do zwycięstwa, Arsenał jest katastrofalny

Premier League: City chokes its way to victory, Arsenal disastrous

Obrońcy mistrzów Manchester City zachowali nerwowość w wyścigu head-to-head o mistrzostwo Anglii i świętowali ważne zwycięstwo. Zespół Pep Guardiola świętował żmudne 1-0 (0-0) zwycięstwo w FC Burnley w niedzielne popołudnie, odzyskując prowadzenie Liverpoolu w klasyfikacji.

Sergio Aguero (63) strzelił bramkę oszczędnościową dla Obywateli, podczas gdy Argentyńczyk strzelił 20. bramkę sezonu w Premier League. Niemieccy międzynarodowi zawodnicy Leroy Sane i Ilkay Gündogan znaleźli się w pierwszej jedenastce w City, Sane został zastąpiony w 64. minucie.

W piątek, Liverpool otworzył 36. mecz z 5:0 (3:0) przeciwko Huddersfield Town na dole stołu. W tabeli drużyna menedżera zespołu Jürgena Kloppa jest o jeden punkt za mistrzem z 91 punktami.

Czerwoni, którzy mają nadzieję na swoje pierwsze mistrzostwa od 29 lat, zostaną zakwestionowani w ostatnich dwóch meczach w Newcastle United i przeciwko silnemu ruchliwemu Wolverhampton Wanderers, podczas gdy Sky Blues zagrają przeciwko Leicester City i Brighton & Hove Albion.

FC Arsenal po raz kolejny popełnił duży błąd w walce o miejsce w Lidze Mistrzów. Bez mistrza świata w Rio Mesut Özil, który został ranny w stopę, londyńczycy przyznali swoje trzecie gorzkie bankructwo z rzędu z zasłużonym 0:3 (0:0) w Leicester City.

Youri Tielemans strzelił głową na prowadzenie (59.), nieco później belgijski strzał na posterunek (72.). Jamie Vardy wyraził się jasno w swoich sezonowych sonatach nr 17 i 18 (86./90.+4). Silny bramkarz Bernd Leno zapobiegł wyższej porażce niedysponowanych strzelców, którzy grali po żółto-czerwonej kartce przeciwko Ainsley Maitland-Niles (36., powtórne faulowanie) w przeważającej liczbie.

Arsenal, który bronił byłego międzynarodowego Shkodrana Mustafiego, ponownie mógł polegać na napastniku Pierre-Emerick Aubameyang (operacja nosa). Ale były Dortmunder nie był czynnikiem. Już w pierwszej połowie Leicester miał 5:1 strzałów na bramkę, po przerwie pozostało to jednostronne spotkanie. Logiczną konsekwencją była pierwsza porażka Arsenalu w meczu południowym.

W walce o klasę króla, armaty są teraz zależne od pomocy strzeleckich. Arsenal zagra z Brightonem i Burnleyem w ostatnim sprincie sezonu.