Liga Mistrzów

PSV Eindhoven pokonał FC Basel w pierwszym etapie.

Champions League: Champions League: PSV Eindhoven beat FC Basel in the first leg

PSV Eindhoven pokonał FC Basel 3:2 (1:1) w pierwszym etapie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej we wtorek wieczorem.

Sam Lammers i Donyell Malen strzelili decydujące gole dla zwycięstwa gospodarzy holenderskich w 90. i 93. minucie. Bazylea była na kursie na zwycięstwo na wyjeździe po zdobyciu gola z Alderete Fernandez w 79. minucie aż do mety.

Szwajcar, trenowany przez byłego szefa zespołu ÖFB Marcela Kollera, udało się wyrównać w czasie kontuzji pierwszej połowy przez Albian Ajeti, po tym jak Bruma (14.) przyniósł Eindhoven na prowadzenie. Mecz powrotny w St. Jakob-Park odbędzie się w przyszły wtorek.

Zwycięzca pojedynku zmierzy się z LASK w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej. Przegrany przejdzie do Ligi Europejskiej i być może będzie musiał zmierzyć się z Sturmem Grazem w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej. Styryjczycy musieliby przejść do drugiej rundy z norweskim klubem Haugesund.