Connect with us

Liga Europy

Liga Europa: Zwycięstwo w ostatniej chwili dla Chelsea – Arsenał pewny siebie

Europa League: Last minute victory for Chelsea - Arsenal confident

Mesut Özil z FC Arsenal i Antonio Rüdiger z FC Chelsea są w drodze do półfinału Ligi Europejskiej. Były mistrz świata Özil wygrał z Gunnerami z byłym trenerem Bayernu Carlo Ancelottim, Neapol 2:0 (2:0), niemiecki międzynarodowy Rüdiger wygrał z miejskimi rywalami Arsenalu z outsider Slavia Prague 1:0 (0:0).

W hiszpańskim pojedynku FC Valencia wygrała FC Villarreal 3:1 (1:1). Zwycięzcą pojedynku Chelsea – Praga zostałby Eintracht Frankfurt, gdyby Hesjanie dotarli do półfinału z Benficą Lisbon.

Aaron Ramsey (15.) i Kalidou Koulibaly (25.) strzelili bramki dla Gunnerów, którzy zostali wyeliminowani w półfinale poprzedniego sezonu przeciwko Atletico Madrid. Özil był w Arsenale rozpoczynając jedenaście i wprowadził piękną kombinację, która ostatecznie doprowadziła do 1-0, z przepustką.

W powrotnym etapie, jednak londyńczycy muszą pokonać swoją słabość w grze wyjazdowej. W ostatnich dwóch okrążeniach, Bate Borissow i Stade Rennes zostali pokonani.

W Chelsea, Rüdiger był w centralnej obronie od początku jak zwykle dla zwycięzców Ligi Europejskiej 2013. Z kolei belgijska gwiazda pomocy, Eden Hazard, usiadła na ławce i została zastąpiona w 59. minucie.

W pierwszej połowie goście byli lepsi, ale nie byli w stanie przełożyć tego na cele. Rüdiger prawie strzelił bramkę po przerwie, ale nie udało mu się strzelić w siatkówce (61.). Marcos Alonso (86.) strzelił późno zdobywającego gola.

W Villarreal, Goncalo Guedes przejął prowadzenie z rzutem karnym (6.), Daniel Parejo wcześniej nie udało się pokonać Andresa Fernandeza. Przed przerwą, Santi Cazorla (36) również zrównał wynik z rzutem karnym. Daniel Wass (90.+1) i ponownie Guedes (90.+3) strzelili w czasie kontuzji, aby wygrać dla gości.