Bundesliga

Mainz sprawia, że retencja klasowa jest idealna.

Bundesliga: Mainz makes class retention perfect

FSV Mainz 05 sprawił, że utrzymanie klasy jest doskonałe. Zespół Rheinhessen wygrał w sobotę 3:1 (1:1) z Fortuną Düsseldorf, która już została uratowana, i skorzystała na jednoczesnej porażce VfB Stuttgart. W pozostałych czterech meczach drużyna z Moguncji nie może już wślizgnąć się do piwnicy stołu Bundesligi.

Jean-Philippe Mateta (1. i 87.) z sezonowymi bramkami 11 i 12 oraz Karim Onisiwo (67.) strzelił bramkę dla gospodarzy. Dodi Lukebakio (19.) strzelił dziesiątą bramkę, aby wyrównać wynik. 21-letni zawodnik, który również oddał rzut karny (58.), jest pierwszym zawodnikiem z Düsseldorfu od czasów Thomasa Allofsa w sezonie 1990/91 (15.), który strzelił podwójną bramkę w sezonie Bundesligi.

Większość z 29 205 widzów miała powód, aby na początku lata kibicować temperaturom. Mateta zakończył pierwszy atak w Moguncji po 36 sekundach. Marcin Kamiński z Düsseldorfu popełnił decydujący błąd w poprzednim pojedynku z Onisiwo po prawej stronie.

Gościom nie zajęło jednak zbyt wiele czasu, aby wyzdrowieć po porażce. Benito Raman, który strzelił trzy ostatnie bramki dla Fortuny, przetestował w 14. minucie mocnego bramkarza FSV Floriana Müllera. Lukebakio skorzystał na zbyt pasywnym zachowaniu obronnym gospodarzy z krótkiego dystansu.

Trener FSV Sandro Schwarz, który świętował swój drugi debiut ligowy jako zawodowiec na zwycięstwie 2-0 z Moguncją w marcu 1998 roku, ogłosił „tydzień decyzyjny” z wyprzedzeniem. W związku z tym, gospodarze grali bardziej zdecydowanie po wyrównaniu. Onisiwo (23.), Robin Quaison (24.) i Jean-Philippe Gbamin (40.) ponownie przegapili prowadzenie.

Jednak goście, którzy nie byli w stanie zdegradować pomimo porażki 4-1 z Bayernem Monachium od ostatniego weekendu, nadal grali ofensywnie. Jednak zespół trenera Friedhelma Funkla początkowo nie wykorzystał błędów gospodarzy w budowaniu gry.

W drugiej połowie meczu goście byli lepszym zespołem. Düsseldorf przyszedł na kilka kontrataków na szybkiego Lukebakio, któremu pozwolono dotrzeć na miejsce karne po wykorzystaniu dowodów wideo. Aleksander Hack grał wcześniej w piłkę ręką, co zostało rozpoznane tylko przez asystenta ds. wideo w Kolonii. Onisiwo przywróciło gospodarzy na tor dziewięć minut później.