Connect with us

Bundesliga

Liczne debiuty w Seattle: BVB wygrywa bez wysiłku.

Bundesliga: Numerous debuts in Seattle: BVB wins effortlessly

Borussia Dortmund wygrała pierwszy testowy mecz przygotowań w skali 3:1 z klubem MLS Seattle Sounders na wycieczce do USA.

Gra zaczęła się trochę ospale, BVB nie znalazł odpowiedniego rytmu. Immanuel Pherai przegapił pierwszą dobrą okazję, Paco Alcacer zawiódł przeciwko przeciwnikowi bramkarza. Hiszpan wykazał się czujnością, dynamiką i jednym z głównych punktów w grze Borussii.

Pierwszą bramkę strzelił jednak Marius Wolf, który w 36. minucie 25 metrów, centralnie poza polem karnym za prowadzenie. Wkrótce po wznowieniu gry to Alcacer (50.) przedłużył prowadzenie swoim celem. Seattle obniżyło wynik do 1-2 przez Jonathana Campbella zaledwie pięć minut później.

Z licznymi zmianami, gra straciła równowagę po około 60 minutach. Lucien Favre zagrał m.in. w Mats Hummels, Julian Brandt, Thorgan Hazard, Jadon Sancho i Marco Reus. W 77. minucie Sancho położył solówkę na pięciu przeciwnikach i strzelił bramkę z krawędzi pola karnego do 3-1.

W składzie Borussia Dortmund: Roman Bürki – Łukasz Piszczek (46. Raphael Guerreiro), Leonardo Balerdi (63. Dan-Axel Zagadou), Ömer Toprak (63. Mats Hummels), Mateu Morey (63. Nico Schulz) – Julian Weigl (63. Julian Brandt), Tobias Raschl (63. Axel Witsel) – Immanuel Pherai (34. Gio Reyna, 63. Thomas Delaney), Mario Götze (63. Marco Reus), Marius Wolf (63. Jadon Sancho) – Paco Alcacer (63. Thorgan Hazard).