Bundesliga

FC Bayern wygrywa ostatni test amerykańskiej trasy koncertowej z Mediolanem z dowodzącym zwycięstwem.

Bundesliga: FC Bayern wins the last test of the US tour against Milan with a commanding victory

FC Bayern Monachium pokonał AC Milan 1:0 (1:0) w ostatnim meczu US Tour. W Kansas City Leon Goretzka (45+3) strzelił decydującego gola tuż przed zmianą strony.

W grze, która na początku była szybka, Bayern z minuty na minutę zdobywał coraz więcej akcji i decydował w pierwszych 30 minutach. Mediolan rzadko był naprawdę niebezpieczny, ale jeśli był, to był naprawdę niebezpieczny.

Po 23 minutach to Krzysztof Piatek podszedł do linii bazowej i zagrał karnet powrotny do Daniela Maldiniego. Jego strzał przeszedł przez poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy Mediolan był bardziej niebezpieczny i spowodował problemy Alphonso Daviesa po lewej stronie.

Pierwszą i jedyną bramkę w grze zdobył jednak Bayern. Kingsley Coman przeniósł się do Joshuy Kimmicha, który znalazł Goretzkę z wybitnym podaniem. Pomocnik nie dał się długo prosić w pojedynku z Gianluigim Donnarummą.

W drugiej połowie meczu gra stała się nieco bardziej zagmatwana. Koman został ułożony przez Hakana Calhanoglu, prawie doszedł do formacji stadnej. Po 65 minutach Niklas Süle popełnił poważny błąd w strukturze gry, ale Sven Ulreich mógł sparaliżować jednego z Patrickiem Cutrone.

Pod koniec meczu Fiete Arp (82.) i David Alaba (90.) strzelili kolejne bramki, które zostały zagwizdane z powrotem z powodu gry w rękę i pozycji offside.

FC Bayern zakończy trasę po Stanach Zjednoczonych i wróci do Monachium. Niko Kovac ma nadzieję, że problemy mięśniowe z Serge’m Gnabry’m i Javim Martinezem, a także Robertem Lewandowskim, który został wyjęty z wyjściowej jedenastki na krótko przed startem, nie okażą się zbyt trudne.

Linia FC Bayern: Manuel Neuer (46th Sven Ulreich) – Joshua Kimmich (46th Ivan Mihaljevic), Niklas Süle, Benjamin Pavard, Alphonso Davies – Corentin Tolisso (46th Thiago), Renato Sanches (59th Sarpreet Singh), Leon Goretzka – Thomas Müller (80th Angelo Stiller), Fiete Arp, Kingsley Coman (59th David Alaba)