Bundesliga

Eintracht Frankfurt jest rozczarowany po „80 minutach najlepszego meczu”.

Eintracht Frankfurt ustanowił nowy rekord klubu z 34 strzałami na bramkę. Niemniej jednak, zwycięstwo 3:3 nad SC Freiburg było wystarczające tylko dla jednego punktu.
Po pięciu porażkach Bundesligi z rzędu, Frankfurt rozbił się w tabeli z bramkami 4:18 i wszedł do walki o spadek. Ale Eintracht nie zaprezentował się jak zdegradowana drużyna we wtorek wieczorem. Po około dziesięciu minutach, SBU co minutę rozpalał prawdziwy fajerwerk możliwości z najwyższej klasy możliwościami.

„Prowadziliśmy najlepszy mecz przez ponad 80 minut”, powiedział trener Adi Hütter, który potrafił zróżnicować swoją stronę od bazy 3-5-2, zawsze stwarzając ogromne problemy dla swoich przeciwników. Ostatecznie padły 34-10 goli na rzecz Eintracht – nowego rekordu klubowego. „Mieliśmy siedem, osiemset procent, które nasi strajkujący musieli dobrze wykorzystać”, skarżył się również obrońca Stefan Ilsanker z „Nieba”.