Bundesliga

Berlin świętuje spektakularne zwycięstwo FCA.

Bundesliga: Berlin celebrates spectacular FCA victory

FC Augsburg przegapił oczekiwane zwycięstwo, aby pożegnać się ze swoją publicznością. Szwabowie przegrali z Herthą BSC w „meczu towarzyskim”, który w drugiej połowie był tylko pogodny i w którym nie było już o niczym, pomimo trzykrotnej przewagi 3:4 (1:0). Goście są teraz na pożegnalnej trasie dla trenera Pal Dardai, którego trener U23 Ante Covic ma odziedziczyć, na cztery mecze bez przymusu.

Andre Hahn (10.) i zastępca Michaela Gregoritscha (50., rzut karny i 70.) pozwolili Augsburgowi mieć nadzieję na dziewiąty sukces sezonu z jego celami.

Ale Marvin Plattenhardt (47.), Marko Grujic (66.) i Salomon Kalou (75./90.+3, rzut karny) udowodnili, że Dardais Hertha nadal żyje.

29 307 widzów w WWK-Arena zobaczyło mecz na bardzo łatwym do opanowania poziomie. Obydwie drużyny zauważyły, że na prostej domowej sezonu jest to dla nich tylko kwestia niewielkich pieniędzy na telewizję, co wiąże się z nieco lepszą pozycją przy stole. Hertha grała prawie bezcielesne na początku.

Po podaniu od Jana Moraveka, Hahn, który w tym sezonie po raz trzeci grał do przodu, przesunął się bez żadnych wyzwań w kierunku bramki Herthy – Fabian Lustenberger zaatakował tylko połowicznie. Bramkarz Thomas Kraft zobaczył strzał Hahna z 24 metrów za późno i był bezsilny.

Berlin potrzebował wtedy dobrych 15 minut na wyzdrowienie. Wtedy ludzie ze stolicy coraz bardziej odcisnęli piętno na grze, Augsburg nie pochodził już z ich własnej połowy. Lukas Klünter (38. miejsce) i Marko Grujic (44. miejsce) stracili duże szanse.

Plattenhardt zrobił to lepiej krótko po przerwie, kiedy to zatopił długą piłkę z siatkówki Ondrej Dudy. Gregorsh całkowicie się mylił. Jednak Austriak przywrócił starą odległość od punktu po niepotrzebnym faulu Karima Rekika na Georgie Teiglu.

FCA wycofało się z prowadzenia i czaiło się do decydującego kontrataku. Berlińczykom, którzy zostali poważnie zdziesiątkowani pod względem personelu, nie można było zaprzeczyć, że starali się zabrać ze sobą cokolwiek – a Grujic trafił w zakręt w głowę.