Bundesliga

Po 0:4: Dziewiąty spadek klubu zostaje potwierdzony.

Bundesliga: After 0:4: Ninth club relegation is confirmed

1. FC Norymberga przedłużyła swój smutny rekord. Dziewięciokrotny mistrz Niemiec w piłce nożnej spadł z pierwszej ligi po raz dziewiąty po 0:4 (0:0) przeciwko Borussia Mönchengladbach.

Klub, który awansował tylko zeszłego lata, musiałby wygrać i mieć nadzieję na poślizg ze Stuttgartu, aby utrzymać swoje minimalne szanse przed ostatnim meczem sezonu w SC Freiburg.

Dla Gladbach, sukces w walce o miejsca w Europie był niezwykle ważny. Drużyna trenera Dietera Heckinga nadal ma szansę zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, pomimo mieszanej drugiej połowy meczu z Borussia Dortmund w ostatnim meczu.

Poprzednia Norymberga Josip Drmic objęła prowadzenie w 56. minucie. Na zdjęciu z mocno popsutego sezonu norymberskiego, w którym Lukas Mühl strzelił sobie bramkę dla gości do 2-0. Thorgan Hazard (65.) strzelił 3-0 z pierwszą bramką w drugiej połowie, Denis Zakaria (80.) zdobył wynik końcowy.

FCN wycofał się z Bundesligi po raz pierwszy w 1969 roku – jako mistrzowie Niemiec. Do dziś jest to jedyne w swoim rodzaju. Następnie tradycyjny klub z Frankonii musiał rozpocząć działalność w 1979, 1984, 1994, 1994, 1999, 2003, 2008 (jako pucharowy zdobywca pucharu), a w ostatnim roku 2014 kurs do drugiej klasy.

Gladbach, który musiał się obejść bez Larsa Stindla, Raffaela, Fabiana Johnsona, Patricka Herrmanna i Mamadou Doucoure’a, początkowo działał znacznie bardziej zdecydowanie niż klub. Hazard przegapił wejście z Zakarii tylko o szerokość włosów (7.). Wkrótce potem obrońca FCN, Mühl, był w stanie zablokować strzał Drmica.