Aktualności

Bosz: „Amatorskie. Niewyjaśnione. Moja odpowiedzialność”

Bayer 04 uciekł z niebieskim okiem w pierwszej rundzie pośredniej Ligi Europejskiej. Z Young Boys Bern Werkself był tylko 3-4 po opuszczonej pierwszej połowie i 0-3 przerwy deficytu, ale nawet podbić Mainz o 2-2 z punktu widzenia trenera Petera Bosza przed połową czasu.

Po remisie przeciwko liderowi przedostatniej ligi, kierownik Leverkusen opowiedział w sobotę o „najgorszym meczu”, jaki widział od czasu objęcia urzędu w styczniu 2019 roku. Prawdopodobnie nie pomyślałby, że pięć dni później będzie musiał uczestniczyć w jeszcze słabszym występie jedenastki.

Ale to, co Bayer 04 dostarczył w ciągu pierwszych 45 minut na sztucznym terenie stadionu Wankdorf, było jedną katastrofą. Dwa gole za piłkami narożnymi, w których Nadiem Amiri i Jonathan Tah dali bardzo złą figurę, były tylko dwoma z wielu niedociągnięć. „Amatorsko broniliśmy dwóch standardów. I zdobyć kolejny gol przed przerwą. To nie może się zdarzyć- osądził Bosz.