Connect with us

Premier League

Rashford strzela RB: Samarytanie z instynktem celu

Marcus Rashford chwycił piłkę pod rękę jak trofeum i wyszedł ze Starego Traffordu z szerokim uśmiechem. Trzy gole w zaledwie 30 minut to imponujący występ młodej gwiazdy Anglii w losowaniu 5-0 (1-0) Ligi Mistrzów Manchesteru United przeciwko bramkarzowi Bundesligi

RB Lipsk. Był to wyjątkowy wieczór dla specjalisty od piłki nożnej, który nie stracił skromności nawet w momencie sukcesu. Nie chciał być w centrum uwagi – chodzi tylko o drużynę i zwycięstwo – powiedział Rashford w „DAZN

„. Dopiero w 63 minucie 22-letni napastnik został zastąpiony. Aż do gwizdka pobił Lipsk niemal sam swoimi bramkami (74th/78th/90th/+2). „Marcus Rashford zamienił trzy szanse w trzy bramki. To dobry gracz, wiedzieliśmy o tym wcześniej – powiedział trener RB Julian Nagelsmann z uznaniem.

Rashford to coś więcej niż dobry kopacz. Jego zaangażowanie społeczne jest wzorowe. Fakt, że biedniejsze dzieci są karmione, jest dla niego prawdopodobnie jeszcze ważniejszy niż cele czy tytuły. Rashford wysłał list otwarty do rządu, między innymi w celu zapewnienia, że darmowe obiady będą również rozdawane potrzebującym dzieciom podczas wakacji w Anglii.

Parlament nie chce jednak kontynuować działań w wysokości 120 milionów funtów. Zwłaszcza teraz, gdy druga fala korony uderza w najbiedniejszych w kraju z pełną siłą. Odpowiedź mediów na tę decyzję jest druzgocąca, szczególnie krytykowany jest premier Boris Johnson.