Liga Mistrzów

Impreza w Linzu! LASK jest w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Champions League: Party in Linz! LASK is in the Champions League playoff

Austriaccy wicemistrzowie LASK dokonali średnio ciężkiego cudu i wyeliminowali FC Basel z kwalifikacji Ligi Mistrzów. Po zwycięstwie 2-1 na wyjeździe w pierwszym etapie, powrotny etap w Linzu zakończył się thrillerem w finale i 3-1 dla LASK.

Reinhold Ranftl, który był 1:0 dla drużyny Linz, upewnił się, że wynik był 1:0 w minucie 59 z nieszczęśliwym strzałem z ostrego kąta przez Raoula Petretta. Ademi strzelił korektor dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem. W finale LASK-Edelzangler Thomas Goiginger strzelił 2:1 zanim Marko Raguz strzelił 3:1 w minucie 94.

W ten sposób drzwi do Ligi Mistrzów są już teraz znaczną luką dla górnoaustriaków.

W rozgrywce LASK zmierzy się teraz z Club Brugge – Belgowie wygrali z Dynamo Kiev (1:0, 3:3).