Bundesliga

Müller Party! Silni Bawarczycy demontują Fenerbahce.

Audi Cup: Müller Party! Strong Bavarians dismantle Fenerbahce

FC Bayern w imponujący sposób potwierdził swoją pozytywną formę gry testowej i podsycał wiarę we własne siły dla Supercup w sobotę przeciwko Borussia Dortmund. Drużyna Niko Kovaca pokonała Fenerbahce Istanbul 6:1 (5:0) w półfinale Audi Cup. Thomas Müller został człowiekiem gry jako Joker z potrójną paczką.

W finale krajowego turnieju w Allianz Arenie, zespół z Monachium spotka się w środę z Tottenham Hotspur (od 20.30 w SOCCERSCORE live ticker). Zeszłego sezonu mistrz-liga finalista rozegrał swój własny mecz z Realem Madryt w pierwszym półfinale 1-0 (1-0).

W przeciwieństwie do Spurów i Royals, obie drużyny od samego początku naciskały na tempo. Fenerbahce z byłym zawodowcem Bundesligi Maxem Kruse w ofensywnej pomocy utrzymał się w początkowej fazie, ale dominacja Bawarczyków rosła z minuty na minutę.

Drużyna Kovaca, która, z wyjątkiem Pavarda, który początkowo został oszczędzony, od początku oferowała swoją najlepszą jedenastkę, przekonana o fizycznej świeżości oraz szybkich i precyzyjnych tabletek w ostatniej trzeciej części.

Fakt, że rekordowy mistrz doprowadził do przełomu 5-0, wynikał jednak również z senności tureckiej defensywy, która przestała się bronić po „trzykrotnym uderzeniu” Sanchesa (22.), Goretzki (28.) i Müllera (31.) i tego, czy agresywne naciski monachijskie popełniły wiele błędów, takich jak faul do kary (44.) przeliczonej przez Müllera.

Jedyny downer dla właścicieli ziemskich: Gnabry musiał zostać zastąpiony po 20 minutach. Jego reprezentant Müller był jednak nadal zainteresowany strzelaniem bramek po przerwie i zwiększył wynik do 6-0 w dużo spokojniejszej drugiej rundzie, którą naznaczyło wiele zmian personalnych. Ostatnią bramkę wieczoru strzelili goście: Kruse, spośród wszystkich zawodników, podbił obronę Monachium po tym, jak Goretzka przegapił podanie i Ulreich, który został zastąpiony Neuer w przerwie.

Bramki: 1:0 Sanches (22.), 2:0 Goretzka (28.) 3:0 Müller (31.), 4:0 Coman (40.), 5:0 Müller (44.), 6:0 Müller (58.), 6:1 Kruse (64.).

Przyszedł do gry po 20 minutach dla Gnabry’ego i grał na równi. Müller wykorzystał poważny błąd Dirara, aby w międzyczasie zdobyć 3:0, a tuż przed połową czasu strzelił karę. Szczególnie warte zobaczenia: Jego trzecia bramka do 6:0, w której przetworzył długą piłkę Süle’a technicznie wyszukaną i umieszczoną nad szturmującym Fener-Keeper w bramce. Również silny: środek pola Thiago-Sanches-Goretzka, który był bardzo przejezdny i zdrowy agresywny.

Złapał używaną metkę po prawej stronie obronnej Turków. Coman w ogóle nie mógł się opanować i był winny za karę przed przerwą, ponieważ był za późno przeciwko Lewandowskiemu. Został w kabinie w połowie drogi.

Urodzony w Monachium zawodnik nie zadłużył się w ogólnym uczciwym spotkaniu. Zadecydował tuż przed przerwą po faulu na Lewandowskim w szesnastym prawie do rzutu karnego za FCB. Trudno zakwestionowane w drugiej połowie.