Connect with us

висша-лига

BVB пътува до Севиля без Дилейни

Борусия Дортмунд ще се изправи срещу ФК Севиля в четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда. BVB обаче ще започне пътуването без Томас Дилейни, което беше обявено от окръжния клуб във вторник. Датският полузащитник остана със силно бременната си съпруга и се очаква да изиграе мача в сряда (21 ч.) в най – добрия случай. От друга страна, Томас Мюние, който се е възстановил от проблеми с коляното, е принадлежал на пътуващите. Торган Хазард, Дан – Аксел Загаду и Роман Бюрки все още липсват ранени.

Дилейни беше в стартовата 11 за Дортмунд в последните четири официални мача. В победата с 3: 1 срещу ФК Аугсбург на 19 – ия ден от Бундеслигата полузащитникът дори вкара гол. В Купата на DFB срещу SC Paderborn (3 -2 сл. Хр.) той допринася две асистенции.

29 – годишният наскоро критикува представянето на отбора си. „Ние сме твърде нетърпеливи. Често гледаме твърде негативно на нещата в играта. Нуждаем се от по – позитивно отношение,“ каза датският интернационал, добавяйки: „Понякога си пожелавам скапан женски манталитет.“

Всички играчи обаче биха разбрали сериозността на ситуацията. „Няма съмнение, че целта е да се влезе в Шампионската лига. Ние сме отбор от Шампионската лига и трябва да сме там. Всеки знае това „, каза Дилейни.
Непосредствено преди първия етап от осмия финал на Шампионската лига срещу РБ Лайпциг, ФК Ливърпул е в най – тежката криза при мениджъра на отбора Юрген Клоп. Във Висшата лига настоящият шампион падна на шесто място, след като загуби три последователни мача. Символ на жаждата на червените: нов летен вход Тиаго, който все още не иска да се запали в Ливърпул.

Тиаго дойде в Мърсисайд като троен победител. С ФК Байерн Мюнхен той спечели всичко, което можеше да се спечели през сезон 2019/2020. Като стратег в отбранителната среда, елегантната пас машина насочи 40 конкурентни игри и даде на играта в Мюнхен елегантност и структура.

29 – годишният също се очаква да донесе подобни силни страни на ФК Ливърпул, който подписа испанския интернационал през лятото за 22 милиона евро от ФК Байерн.

Тиаго обаче все още не е намерил своята форма от световна класа с червените, които го отличаваха от германския рекорден шампион от години. Твърде рядко той може да подпечата играта на Ливърпул, твърде често тя се свежда до опонентите му и се изважда от играта.

В 13 мача за Ливърпул до момента Тиаго все още е без директно участие в гола. Твърде малко за високите изисквания на седемкратния германски шампион.
„Радвам се „: Вернер се среща след 1000 минути
Футболистът Тимо Вернер завърши жадната си обиколка във Висшата лига след точно 1000 минути игра и застреля ФК Челси на четвърто място.

Бившият Лайпциг, който за последно вкара в лигата преди 100 дни, вкара втория гол в 2 -0 (2 -0) на сините срещу Нюкасъл Юнайтед (39 – ти). Осем минути по – рано Вернер поведе през Оливие Жируд (31 – ви).

„Радвам се, че най – накрая се запознахме. Все още ни предстои дълъг път, но ако продължим по този начин, ще постигнем целта си. За нас е важно да стигнем до Шампионската лига в крайна сметка ,“ каза Вернер след мача.

„Знаехме, че имаме шанс да завършим в топ четири. Възползвахме се от тази възможност ,“ каза новият мениджър на отбора Томас Тухел „Би Би Си Спорт“ и даде на професионалистите си два дни почивка от тренировките. „Днес направихме голяма крачка, но трябва да продължим по този начин и не трябва да губим нашата интензивност и решителност.“С четвъртата победа в петата лига под ръководството на Тухел, Челси свали миналата година сакатия шампион ФК Ливърпул от ранг в Шампионската лига. Уест Хем Юнайтед, който убедително победи Шефилд Юнайтед с 3 -0 (1 -0) в понеделник, сега изпреварва „червените „.

В допълнение към Вернер, Челси също играе националния си съотборник Антонио Рюдигер, докато Кай Хаверц отсъстваше. На гол 80 – милионният Кепа Аризабалага получи още един шанс за първи път от средата на октомври насам.
Съвсем наскоро изтъкнатият футболист на Манчестър Сити Илкай Гюндоган вижда в настоящия висок полет на най – добрия състезател във Висшата лига и заслугите на треньора Пеп Гуардиола.

Според Гюндоган бившият треньор на Барселона и Бавария го е показал на всички. „Винаги се говореше, че Пеп е бил треньор само за максимум три години ,“ каза играчът от средния ред в интервю за“ Спокс „и“ Гол „, „в момента виждаме, че тези критици грешат.“

Гуардиола го впечатли, откакто се присъедини към Гражданите през 2016 г., след като напусна Мюнхен, обясни Гюндоган. „Със сигурност беше същото през първия ни сезон. Отначало бях контузен, но след това стигнах до отбор, в който смятаха, че той играе този футбол от години“, каза 30 – годишният Пеп. „Скоростта, с която той може тактически да предаде футбола си на отбора, е впечатляваща.“И Гюндоган, който вкара два пъти в последните два мача от Висшата лига, също има полза от това. Той вкара единадесет гола за Ман Сити този сезон. Само двама германци отбелязват повече голове за отбора си в един сезон в Англия. През сезона 1994 -95 Юрген Клинсман вкара 20 гола за Тотнъм Хотспър. Уве Рьослер вкара 15 гола за Манчестър Сити през същата година.