висша-лига

Желаният кандидат Schmidt не се присъединява към RB Leipzig

Трето поражение на артилеристите в последните четири мача в лигата

Въпреки двойния удар на полувремето, Евертън отвърна на удара през втория период срещу Арсенал, за да постигне жизненоважна победа чрез мечтания гол на Грей в продължението на мача

Треньорът на Арсенал Микел Артета направи четири промени след равенството 2-3 в Манчестър Юнайтед, като започна с Тирни, Кшака, Сака и Лаказет вместо Таварес, Елнени, Смит-Роу и Аубамеянг. От другата страна треньорът на Евертън Рафаел Бенитес направи две ротации в сравнение с поражението в мърсисайдското дерби с Ливърпул 1-4, като включи Мина и Гордън за Дигн и Рондон.

Двойна дузпа на полувремето

От самото начало и за двата отбора беше очевидно, че първоначалният фокус е върху безопасността в собствената им игра. Изключително тежката начална фаза остана напълно без ярки моменти, а изолираните опити на Грей (13-и) и Дукуре (25-и) бяха почти недостойни за името. Но домакините все по-добре влизаха в мача и впоследствие вкараха предполагаемата преднина чрез Ричарлисон, който обаче беше в офсайд при центрирането на Таунсенд от свободен удар (44-та минута). Малко след това „топчиите“ понесоха двоен удар, когато Одегаард реализира първата и единствена реална възможност на гостите да поведат почти на полувремето (45.+2).

Ричарлисон вкарва гол от засада

След почивката артилеристите показаха известно подобрение и създадоха втори добър шанс чрез Габриел, но бразилецът насочи топката в ръцете на Пикфорд (53-ата минута). Малко след това Ричарлисон вкара отново, но и вторият му гол за вечерта не беше признат – решение от милиметър (57-ата минута). В резултат на това играта се развиваше с по-бързи темпове, но отново и отново ставаше забързана и нервна. Дребни и груби фаулове многократно прекъсваха хода на играта, който дори съдията Майкъл Дийн не можеше да поддържа с ясна линия;

Открита размяна на удари води до далечен удар на Грей

В последните минути се получи истинска размяна на удари: малко повече от десет минути преди края Ричарлисон най-накрая успя да празнува в съответствие с правилата, след като насочи изчистена топка над линията (79-ата минута). Само няколко минути по-късно обаче лондончани трябваше отново да поведат, когато „уайлд кард“ Нкетия отблизо насочи към гредата удар на Сака (84). С наближаването на продължението на мача се появи Одегаард (90.+1), чийто удар бе блокиран от Кийн в най-неочакваната ситуация, а след това Грей с далечен удар преодоля Рамсдейл, който нямаше никакъв шанс, за да направи резултата 2:1 (90.+2). Тъй като Ивоби пропусна решението (90.+6), а Аубамеянг – изравнителния гол с последното действие в мача (90.+8), резултатът остана такъв, какъвто беше;