Premier League

Liga Mistrzów w niebezpieczeństwie! Chelsea to porażka.

Premier League: Champions League in danger! Chelsea's a failure.

Eintracht Frankfurt’s Europa League semi-final przeciwnik FC Chelsea poniósł porażkę w walce Premier League o szeregi Ligi Mistrzów. Dziesięć dni przed występem gościnnym Pucharu Europy w Main (2 maja), Blues zastąpił FC Arsenał z czwartego miejsca zwycięstwem 2:2 (2:2) nad kandydatem na spadkobiercę FC Burnley.

Chelsea były na poziomie punktów z trzeciego miejsca Ligi Mistrzów półfinalista Tottenham Hotspur, jeden punkt przed Gunners, ale także jeden mecz więcej.

Bez Antonio Rüdigera, którego brakowało z powodu kontuzji kolana, Londyńczycy mieli trudności z wejściem do gry na początku i wcześnie pozostali w tyle.

Chelsea następnie odwrócił mecz szybko z bramkami z N’Golo Kante (12.) i Gonzalo Higuain (14.), zanim Burnley strzelił wyrównywacz w połowie pierwszej połowy, pozostawiając Chelsea bez zwycięstwa w drugim meczu z rzędu.