Connect with us

Bundesliga

Lewandowski potrzebuje operacji.

Robert Lewandowski, bramkarz z Bayernu, musi przejść ostatnią operację. Kiedy jednak nadal jest niejasne.

Robert Lewandowski (31) strzelił jedną bramkę po drugiej, 14 w dziesięciu meczach Bundesligi, pięć w Lidze Mistrzów i dwa w Pireusie. Ale bramkarz FC Bayern jest nękany bólem w pachwinie. To dlatego operacja jest teraz w porządku dziennym. Do pręta należy włożyć siatkę. Przerwa dla Lewandowskiego potrwa dziesięć dni.

Jak informuje Lewandowski, data operacji nie została jeszcze ustalona. Jedną z możliwości jest zbliżająca się przerwa międzynarodowa, tj. po 9 listopada, lub przerwa zimowa.

Polska powiedziała, że w porozumieniu z trenerem Jerzego Brzeczka, decyzja należy do zawodnika. Polska zakwalifikowała się już do Mistrzostw Europy 2020 jako lider grupy G (19 punktów). Ostatnie dwa mecze są przeciwko Izraelowi (16 listopada) i Słowenii (19 listopada).

Spojrzenie na statystyki pokazuje, jak bardzo Lewandowski jest obecnie niezastąpiony dla Bawarii: co 62 minuty Polak zdobywa punkty w Bundeslidze, a w trzech meczach Ligi Mistrzów zdobył pięć bramek. W Pucharze DFB odniósł również sukces w pierwszej rundzie 3-1 w Cottbus. 2-1 zwycięstwo Bawarii w Bochum jest jedynym obowiązkowym meczem drużyny monachijskiej, w którym Lewandowski nie zdobył przynajmniej raz w tym sezonie zwycięstwa w Pucharze FB.