Hakimi: Szybki prawdziwy powrót „Sen”.

Bundesliga: Hakimi: Fast Real Return "A Dream"

Achraf Hakimi chciałby wyjechać z BVB do Realu Madryt następnego lata. Standardowa słabość Borussia Dortmund nie kosztuje tyle punktów, ile się spodziewano – a Christian Pulisic polega na swoich kolegach z drużyny.

Tutaj znajdziesz wszystkie wiadomości i pogłoski na temat BVB.

Achraf Hakimi był jedną ze spadających gwiazd sezonu w Dortmundzie, szczególnie w pierwszej połowie sezonu. Dwudziestoletni Marokańczyk pożyczył od Realu Madryt na dwa lata – ale gdyby miał swoją drogę, tego lata wróciłby do Madrytu.

„Marzeniem byłoby jak najszybszy powrót do Realu. Byłoby kłamstwem, gdybym na takie pytanie odpowiedział „nie”” – powiedział Hakimi w wywiadzie dla Movistar+. Niemniej jednak, pożyczka dla BVB była słuszną decyzją, „ponieważ jestem bardzo młody i muszę regularnie grać”.

Aby utrzymać szybkie i ofensywne Hakimi po 2020 roku, Dortmund prawdopodobnie będzie musiał pozbyć się makijażu. „Jestem Madrycistą! Nawet jeśli mnie tam nie ma, cały czas śledzę Madryt. Real jest po prostu najlepszym klubem na świecie”, zachwycił się Hakimi.

Słaba obrona czarno-żółtego w tym sezonie jest niemal legendarna. W porażce z Schalke 04 standardy znów były wyjątkowo słabe. WAZ podsumował teraz, jak naprawdę jest to określone w standardach.

BVB strzelił 14 z 25 bramek według standardów, w tym cztery rzuty karne, pięć rzutów rożnych i pięć rzutów wolnych. W drugiej połowie strzelono już dziewięć bramek po piłce do odpoczynku, w pierwszej połowie wyglądałeś znacznie lepiej.

Dortmund wygrał jednak siedem z dziewięciu meczów, w których był przynajmniej jeden standardowy gol przeciwnika. Jedyne wady: 0:5 w Bayern Monachium i derby przeciwko Schalke.

Młody Amerykanin opuści BVB tego lata do Chelsea. Jednak Pulisic wybrał tylko jednego zawodnika Chelsea do pierwszej jedenastki, Ngolo Kante. Obok niego reprezentowanych jest trzech zawodników z BVB: Manuel Akanji, Axel Witsel i Marco Reus.