Premier League

Liverpool również bez klapy w rundzie Pucharu FA 16

Jürgen Klopp wziął to na poważnie: bez swojego menedżera drużyny niemieckiej i całego zespołu gwiazd, zwycięzca Ligi Mistrzów Piłki Nożnej FC Liverpool w angielskim FA Cup zagrał tylko rundę szesnastoletnią ze swoim talentem U23 i nadal dotarł do rundy szesnastoletnią.

W powtórce z drużyną trzeciej ligi Shrewsbury Town, „Mini-czerwoni”, których Klopp wysłał na boisko w miejsce swojej pierwszej jedenastki po żenującym remisie 2-2 w pierwszym pojedynku w proteście przeciwko polowaniu na nominację, odnieśli zwycięstwo 1-0 (0-0) – własną bramką od gości 15 minut przed końcowym gwizdkiem.

Sam Klopp też zrobił sobie przerwę. Były trener mistrzostw Borussia Dortmund reprezentowany był przez Neila Critchleya z jego sztabu trenerskiego. Kolejnym przeciwnikiem Czerwonych jest zwycięzca Ligi Europejskiej Chelsea FC.