Bundesliga

Testy: S04 wygrywa – Raman nie zdobywa pustej bramki.

Bundesliga: Tests: S04 wins - Raman does not score empty goal

FC Schalke 04 odniósł pracochłonne zwycięstwo w debiucie nowego trenera Davida Wagnera. Ante Covic zadebiutowała na bocznej linii z Herthą BSC i również wygrała.

Königsblauen wygrał swój pierwszy mecz testowy w ramach przygotowań do ligi regionalnej Rot-Weiß Oberhausen z wynikiem 3:1 (1:0) po nieprzekonywującym występie.

Rabin Matondo (15.) i Ahmed Kutucu (46. i 88.) strzelili bramki dla drużyny Gelsenkirchen. Christian März skrócił się w międzyczasie dla drużyny z czwartej ligi (77.).

Nowicjusz Benito Raman nie strzelił gola na swoim debiucie po transferze z ligi Fortuna Düsseldorf za około 12 milionów euro, w tym Belgowi brakowało pustego gola tuż przed przerwą.

Schalke brakowało wicemistrza Europy U21 Alexandra Nübela i Suata Serdara oraz Ozana Kabaka (kontuzja stopy), którego podpisał VfB Stuttgart.

Hertha BSC zdała również pierwszy test pod okiem nowego trenera Ante’a Covica. W trwającym trzy razy 35 minut meczu berlińczycy pokonali Eintrachta Braunschweiga 4:1 w obozie treningowym w Neuruppin.

Trener Maurice Covic, Sidney Friede, Ondrej Duda i Alexander Esswein strzelili bramki dla Herthy. Robin Becker strzelił bramkę przed 2742 widzami dla Eintrachtu.

Werder Bremen natomiast przegapił ogólne zwycięstwo w turnieju błyskawicowym z drugą ligą awansował Karlsruher SC i austriacki nowicjusz pierwszej ligi WSG Tirol.

Najpierw Hanseaten wygrał z Tyrolem 1:0 (0:0) dzięki bramce od Yuya Osako, z KSC wzmocnione U23 drużyny z Bremy pokonało 0:3 (0:3).

Gra toczyła się w Zell am Ziller/Austria po 2×25 minut każda. Karlsruhe wygrała z Tyrolem 2:0 (1:0) i tym samym świętowała zwycięstwo w turnieju.