Aktualności

Bezpośredni róg! Sensacyjny cel z Kroos

Monachium – W półfinale hiszpańskiego Supercup Toni Kroos wykonuje rzut rożny bezpośrednio na prowadzenie Realu Madryt. Opiekunka do Walencji wygląda na całkiem starą.

Co za chytry cel z Toni Kroos!

Niemiecka supergwiazda Realu Madryt, FC Valencia, pokonała FC Valencia 3-1 w półfinale hiszpańskiej Supercup z bezpośrednio przerobionym zakrętem.

W ciągu 15 minut meczu mistrzowie świata 2014 roku wykonali przemyślany rzut rożny od lewej strony, podczas gdy opiekun Walencji Jaume Doménech wciąż sortował swoją obronę i nawet stał poza pięciometrową strefą.

Prawy Kroos uderzył piłkę z prędkością i dużą ilością cięcia na bramce – Doménech zauważył swój błąd dopiero wtedy, gdy piłka zmierzała już do boksu. Bramkarz sprintował z powrotem i nawet dostał w ręce strzał, ale tylko sam wbił go w siatkę.

Kroos i Modric pracują nad swoją magią dla Realu Madryt.
Przed przerwą Isco (39.) podniósł się dla „króla” na Stadionie Miejskim Króla Abdullaha w Jeddah, gdzie Luka Jovic był w pierwszej jedenastce. To także były frankfurter dał Luce Modricowi w 2. połowie drugiego magicznego gola Madrilenów tego wieczoru.

Po podaniu Serbów, Modric bezczelnie rzucił piłkę do długiego narożnika prawym zewnętrznym podrywem – po raz kolejny oszukał opiekuna Doménecha.

„Prawie nikogo nie można wyeksponować”, powiedział po meczu trener Real Zinédine Zidane: „Cieszę się z Isco, bo świetnie zagrał. Kroos strzelił wspaniałą bramkę, Luka również strzelił piękną bramkę z zewnątrz.”

Walencja zdobyła honorowego gola tylko w czasie kontuzji przez Daniela Parejo (kara).

W niedzielnym finale Real zmierzy się albo z łukowcami FC Barcelona, z kontuzjowanym obecnie bramkarzem Markiem-Andre ter Stegenem, albo z miejskimi rywalami Atletico Madryt. Oba kluby spotkają się w drugim półfinale w czwartek (Supercopa: FC Barcelona – Atlético Madryt, czwartki od 20:00 na LIVETICKER).

Protesty przeciwko Supercup w Arabii Saudyjskiej
W hiszpańskim Supercupie, który po raz pierwszy jest zacięty w Arabii Saudyjskiej, nie tylko mistrzowie i zdobywcy pucharów będą walczyć o trofeum, ale w sumie cztery drużyny.

Oznacza to, że oprócz mistrzów FC Barcelona i zdobywców pucharów FC Valencia, Real i Atlético z Madrytu wezmą również udział.

Nie tylko organizacje praw człowieka takie jak Amnesty International, ale również hiszpański nadawca państwowy RTVE ostro skrytykował decyzję o przeprowadzeniu konkursu w kraju, który tłumi prawa człowieka i nadal dyskryminuje kobiety.

Turniej odbędzie się również w 2021 i 2022 roku na pustyni oddalonej o 6500 kilometrów od Hiszpanii i przyniesie hiszpańskiej federacji RFEF w sumie 120 milionów euro (40 milionów euro na imprezę do 2022 roku).

Umowa przewiduje, że kobiety będą miały wolny wstęp na stadiony na czas meczów. Dopiero niedawno Królestwo otworzyło życie publiczne na płeć żeńską, która była uciskana przez wiele lat.