шампионска-лига

Съмнителната гала вечер на Дахуд срещу Севиля

Загубите на Аксел Уитсъл и Томас Дилейни вкараха Махмуд Дахуд в стартовата единайсет на Борусия Дортмунд в осмото финале на Шампионската лига в Севиля. В победата с 3: 2 25 – годишният беше убеден в цялата линия. Въпреки това, гала изявата на BVB – Sourgenkild трябва да се радва с повишено внимание.

До 30 януари Махмуд Дахуд трябваше да изчака първата си задача под ръководството на временния треньор на BVB Един Терзич. В продължение на седмици германският национален играч дори не беше в отбора на Борусия.

„Ruhr Nachrichten“ дори съобщава за сблъсък между треньор и играч малко след края на годината. Терзич се сблъска силно с Дахуд на тренировъчната площадка, защото неговото отношение и ангажираност не му подхождаха. По това време специалистът в звената редовно е оставял апатично впечатление, както се казва.
Футболният шампион на Бундеслигата Айнтрахт Франкфурт се страхува от използването на вратаря Андре Силва преди първия мач срещу ФК Байерн Мюнхен.Португалският играч е „леко ударен „, каза преди мача в събота треньорът Ади Хютер:“ Правим всичко възможно, за да го направим годен. Той е важна личност.“

Силва спря да тренира в сряда поради проблеми с гърба и напълно го прекрати в четвъртък. Ерик Дърм също е съмнителен, Себастиан Роде влиза в стартовата единайсет за жълто – блокирания Джибрил Соу.

Въпреки това, Хес, който е бил непобеден в продължение на десет мача от лигата, влизат в играта уверено. „Имаме фаза, в която имаме доверие. Ще покажем, че не сме на трето място напразно „, каза Хютер. Австриецът реагира спокойно на слуховете за възможно преместване в Борусия Mönchengladbach през лятото.
Два пенса, но все още буден: Суперзвездата Кристиано Роналдо все още може да се надява на четвъртфиналите в Шампионската лига с Ювентус Торино, въпреки светкавичните голове в началото на всяко полувреме.

В португалската си родина петкратният световен футболист със серийния шампион на Италия вкара гол 1 -2 (0 -1) на четвъртфинала на ФК Порто, Федерико Киеза (82 – ри) вкара изключително важен гол късно, давайки на Ювентус гол 1 -0 във втория етап на 9 март. Дълго време не изглеждаше добре за ненатрапчивия Бианконери: Мехди Тареми поведе домакините след 63 секунди. След смяната на страната топката се търкулна само 19 секунди преди Муса да вдигне Марега.

Роналдо (36) е печелил Шампионската лига пет пъти в изключително успешната си кариера, включително четири пъти с Реал Мадрид между 2014 и 2018 г. След преместването си в Италия обаче той участва в четвъртфиналите и четвъртфиналите.