Connect with us

Серия А

Без CR7, но със стрелкова помощ: Ювентус влиза в Шампионската лига

Мората вкарва гол за победата с 4:1

Ювентус Торино все пак се класира за Шампионската лига в 38-ия и последен ден от Серия А. Без CR7 тимът на Андреа Пирло победи Болоня с 4:1, но само това нямаше да е достатъчно, за да се класира за висшия ешелон, а съперниците им от Наполи се издъниха.

Ювентус започна последния мач от сезона в Серия А без Кристиано Роналдо. CR7 се чувстваше уморен след победата във финала за купата срещу Аталанта Бергамо (2:1) и първоначално беше на пейката, въпреки че бианконерите все още имаха място в топ първенството. С Шчесни, Алекс Сандро, Мората и Дибала Пирло изведе на терена четирима нови играчи. Към Роналдо се присъединиха Буфон и бившият играч на „Шалке“ Маккени, а Бентанкур отсъстваше заради отстраняване от игра с жълт цвят.

Започвайки на пето място в таблицата, шампионите на Италия от последните години (девет поредни, сега изместени от Интер) трябваше да си напишат домашното, докато следят за грешки на Милан и Наполи. „Старата госпожа“ постави под напрежение останалите претенденти за местата в Шампионската лига още в началото с гол на Киеза, който прахоса удара на Рабио в напречната греда (6.).

Дибала и Ювентус правят магията си

След откриващия гол играчите на Пирло се успокоиха за няколко минути, а Болоня създаде няколко голови положения (Schouten, 23). Но след това Старата госпожа отново ускори темпото – и бързо го увеличи: След прекрасна индивидуална акция на Дибала – аржентинецът изтанцува танго със Скутен отдясно на наказателното поле и след това прехвърли вратаря Скорупски – Мората игра на сигурно и от упор прати топката зад линията, за да направи 2:0 (29-и).

До този момент Милан водеше в Бергамо и изпревари Ювентус в класирането, но това не попречи на „бианконерите“ да вкарат трети гол преди почивката: В края на спретната комбинация, започнала от Дибала и продължила през Киеза и Кулушевски, Рабио най-накрая реализира за заслуженото 3:0 за Старата госпожа (45-ата минута).