Serie A

Juve dostaje ósme Scudetto z rzędu.

Serie A: Juve gets eighth Scudetto in a row

Juventus Turyn po raz ósmy z rzędu zdobył tytuł Mistrza Włoch. Staruszka pokonała w sobotę AC Florencję 2-1 (1-1) i po 33 meczach ma 20 punktów przewagi nad rywalami z SSC Neapol, którzy w poniedziałek Wielkanocny zakończą mecz z Atalantą Bergamo. Dla drużyny około 2014 roku Mistrza Świata Sami Khedira i międzynarodowego Emre Can było to 35. Scudetto w historii klubu.

Cztery dni po tym, jak Juves zaskakująco zakończył ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Ajax Amsterdam (1:2), Nikola Milenkovic (6.) wprowadził Fiorentinę na prowadzenie.

Alex Sandro (37.) i własna bramka od niemieckiej Pezzelli (53.) odwróciły grę na korzyść Turynu. AC Milan Juventus był ostatnią drużyną, która zdobyła Scudetto w 2011 roku.

Can był w pierwszej jedenastce po stronie Turynu, ale Khedira zakończył sezon wcześnie z powodu operacji kolana.

32-latek świętował swój powrót do Juventusu dopiero na początku kwietnia, po operacji na arytmię serca, która miała miejsce 20 lutego.

W miniony weekend Juventus zdobył pierwszy punkt meczowy, który zadecydował o mistrzostwach o wyniku 1:2 w SPAL Ferrara.

Po wczesnym szoku Milenkovica, gospodarze byli wściekli, ale Florencja wielokrotnie dokonywała łatwopalnego kontrataku i dwukrotnie przegrała w pierwszej połowie na aluminium.

Po zakręcie, Sandro zwolnił namiętny Turyn z boku głowy przed przerwą, a po zmianie strony, Pezzella wepchnął ostry wkład supergwiazdy Cristiano Ronaldo do swojego własnego celu.