Primera Division

Getafe na kursie CL – Prawdziwe bicie Villarreala

Primera Division: Getafe on CL course - Real beats Villarreal

FC Getafe ma duże szanse na rozwiązanie czwartego i ostatniego biletu do Ligi Mistrzów w Hiszpanii. Przedmieścia Madrytu pokonały zagrożenie spadku FC Girona 2-0 (1-0) w 36. dzień meczowy Primera Division i są trzy punkty przed FC Sevilla, który stracił 3-0 do CD Leganes w piątek, z 58 punktów do ich nazwy dwa dni od końca sezonu.

Getafe wygrał również z Andaluzyjczykami bezpośrednie porównanie, które decyduje o równości punktów w hiszpańskiej piłce nożnej. FC Valencia (52) może awansować do trzech punktów w Getafe, wygrywając na tylnych światłach SD Huesca w niedzielny wieczór (20:45) i dogonić Sevillę.

Jorge Molina (16.) i Angel (77.) zdobyli punkty dla Getafe, który do tej pory był reprezentowany tylko na arenie międzynarodowej w Pucharze UEFA (2007/08) i kolejnych zawodach Ligi Europejskiej (2010/11). W Gironie Borja Garcia zobaczyła czerwoną kartkę (69.).

Rekordowy mistrz Realu Madryt wygrał 3-2 (2-1) z FC Villarreal na starcie z byłym mistrzem świata Toni Kroos. Królowie, z 68 punktami na trzecim miejscu, zakwalifikowali się już do Ligi Mistrzów, podobnie jak uznani mistrzowie FC Barcelona (83 punkty) i miejscy rywale Atletico (74).

Mariano Diaz przejął prowadzenie po 84 sekundach dla drużyny gospodarzy – był to najszybszy cel sezonu dla drużyny trenera startu Zinedine Zidane. Po przerwie (49.) 25-latek ponownie strzelił bramkę w powrocie brazylijskiego super talentu Viniciusa Juniora po dwumiesięcznej przerwie na kontuzję. 18-letni napastnik doznał rozdarcia więzadła 5 marca w powrocie z 16. rundy Ligi Mistrzów przeciwko Ajaxowi Amsterdamowi (1-4).