Liga Mistrzów

Mroźny Liverpool karze zaniedbanie Lipska

Julian Nagelsmann krzyczał w strefie treningowej, Jürgen Klopp kierował się ożywionymi mistrzami zawodników: podnoszące włosy błędy obronne kosztowały Nagelsmanna zwycięstwo w pierwszej części niemieckiego pojedynku trenerskiego i stawiały RB Leipzig na prawie niemożliwe zadanie.

= = = Liverpool = = = Sasi przegrali z Liverpoolem w Lidze Mistrzów, przegrywając 0-2 (0-0) z Liverpoolem. Gwiezdni napastnicy Mohamed Salah (53.) i Sadio Mané (58.) posługiwali się błędami Lipska, które nie powinny się zdarzyć na tym poziomie. Mistrz Anglii ma teraz wyraźną przewagę nad drugą nogą 10 marca. Nadal jednak nie jest jasne, czy mecz może się odbyć na stadionie Anfield Road z powodu ograniczeń wieńcowych.”W pierwszej połowie była stosunkowo zrównoważona. Liverpool nie miał wielu sytuacji. W drugiej połowie zrobiliśmy świetną grę, ale dwa ostre błędy. Zostaną ukarani na tym poziomie. Myślę, że jest o wiele gorzej, że nie wykorzystujemy okazji. Musimy zająć się tym bardziej niż błędami. Nie sądzę, żebyśmy byli gorsi – powiedział Nagelsmann, a Marcel Sabitzer dodał – rozczarowanie jest już ogromne. Zaczynanie w drugiej połowie z dwoma takimi błędami jest irytujące. Nadal uważam, że mamy jeszcze kilka szans na drugą nogę.”

Z drugiej strony, nowy gracz na żywo w bilard Ozan Kabak był bardzo zadowolony:” Graliśmy bardzo dobrze i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wszyscy wygraliśmy walki w środkowym polu. Lubię grać z Mo Salah i Sadio Mané. To prawdziwe gwiazdy. Wygramy również drugi mecz i wejdziemy do ćwierćfinałów.”Urzędnicy RB poczynili uczciwe starania, aby stworzyć pewną domową atmosferę gry w Puskas Arena. Zgodnie z wytycznymi UEFA, ich własny rzecznik stadionu przybył, a flagi fanklubów wisiały na pustej arenie. To oczywiście zainspirowało zespół, bo już w piątej minucie tylko post uniemożliwił prowadzenie przez nagłówek Dani Olmo.

Wraz z Christopherem Nkunku hiszpański międzynarodowy miał zająć się obroną Liverpoolu, podczas gdy Nagelsmann poradził sobie bez prawdziwego postępu. Pomimo dobrej fazy początkowej, nerwowość szybko rozprzestrzeniła się w Lipsku, zwłaszcza z trio wokół początkowo słabego Dayot Upamecano, wszelkiego rodzaju pominięcia powstały w budowie gry.