Connect with us

Liga Europy

EL-Quali: Austria spotyka się z Apollon Limassol.

Europa League: EL-Quali: Austria meets Apollon Limassol

Szczęśliwy remis dla FK Austria Wiedeń. W trzeciej rundzie kwalifikacji do Europejskiej Ligi Piłki Nożnej Wiedeńczycy zmierzą się z Apollonem Limassol. Austria zaczyna się u siebie 8 sierpnia, tydzień później decyzja zostanie podjęta 15 sierpnia.

Apollon Limassol przegrał pierwszy etap z Shamrock Rovers 1:2, ale w domu był to ekscytujący thriller. Emilio Zelaya zniszczył wynik pierwszego etapu Limassola w 18. minucie, a Sasa Markovic podniósł go do 2-0 w 64. minucie. Po tym jak Fotios Papoulis zobaczył czerwień po 67 minutach, Shamrock Rovers również strzelił sobie bramkę, w osobie Aarona Greene. Karty zostały całkowicie przetasowane. W dodatkowym czasie, Irlandczycy również przyznali wykluczenie, Lee Grace musiał opuścić boisko po 92 minutach z żółto-czerwonym, zanim Adrian Sardinero Corpa strzelił 3:1 dla Apollona i tym samym strzelił do Cypryjczyków w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej i pojedynku z Austrią.

Ze względu na miejsce Austrii w pięcioletnim rankingu UEFA, austriacka Bundesliga ma pięć miejsc startowych do Pucharu Europy w sezonie 2019/20. Oprócz Red Bulla Salzburga (etap grupowy), LASK (trzecia runda kwalifikacyjna) gra również w Lidze Mistrzów, WAC (etap grupowy) i Austrii (trzecia runda kwalifikacyjna) reprezentują Austrię, podobnie jak Sturm w Lidze Europejskiej.

Druga runda kwalifikacyjna Ligi Europejskiej odbędzie się 19 czerwca, ponad miesiąc przed pierwszym etapem.

Austriacka Bundesliga reprezentowana jest przez pięć klubów w bieżącym sezonie.