Bundesliga

Walka Bayera o CL jest tłumiona.

Bundesliga: Bayer's fight for the CL is dampened

Bayer Leverkusen poniósł poważną porażkę w ekscytującej walce o ostatni bilet do Ligi Mistrzów i otworzył wielką szansę dla swojego bezpośredniego konkurenta Eintrachta Frankfurt. Werkself musiał być zadowolony z 1:1 (1:0) zwycięstwo przeciwko Schalke 04 w przedostatni dzień meczowy i stracił okazję, aby umieścić zespół z Frankfurtu pod presją. Ponadto Bayer musiał przepuścić swojego zachodniego rywala Borussia Mönchengladbach.

Leverkusen na razie wyprzedził Eintracht, ale Hesjanie mogą ponownie wyprzedzić Bayera trzy dni po niefortunnym półfinale w Ligii Europejskiej w niedzielny wieczór z FSV Mainz 05.

Guido Burgstaller (47.) uratował Schalke, który w ostatnią niedzielę utrzymał klasę w idealnym stanie. Kai Havertz (31.) obchodząc 40. rocznicę powstania Werkself w Bundeslidze, doprowadził Bayera na prowadzenie.

Tydzień po wściekłym zwycięstwie 6-1 z Frankfurtem Bayer od samego początku nie pozostawił wątpliwości co do tego, kto jest mistrzem tego domu. Przed 30 210 widzami w wyprzedanej Arenie Bayer Arena, Bayer wywarł na Schalke’a stałą presję w swoich inteligentnych koszulkach retro. Odwiedzający nie byli w stanie wydostać się z własnej połowy i mieli szczęście, że Aluminium uniemożliwiło strzelenie gola dwa razy w dwunastej minucie. Charles Aranguiz uderzył najpierw w bar, Julian Brandt umieścił odbicie na posterunku.

Sześć minut później, silny Aranguiz ponownie miał przewagę Bayera na nogach. Schalke nie miał prawie nic do przeciwstawienia się i obserwował bezradnie pośpiech i gwar pracy. Drużyna trenera Petera Bosza nie mogła jednak wykorzystać swojej opresyjnej przewagi. Brandt, Kevin Volland i Lucas Alario przegapili dobre okazje, zanim Havertz przejął zasłużoną przewagę z ogromną bezpośrednią kontrolą. Dla wspólnoty międzynarodowej był to już 16. cel sezonu.