Bundesliga

Herbera za ambicje Hoffenheima w zakresie CL – Baumann zawodzi

Bundesliga: Herber setback for Hoffenheim's CL ambitions - Baumann fails

Dwie porażki bramkarza Olivera Baumanna spowodowały, że TSG Hoffenheim cofnęło się w wyścigu o miejsce w klasie premium. Po czterech kolejnych zwycięstwach, Kraichgauer przegrał z VfL Wolfsburg 1:4 (1:1) w 31. dniu meczu Bundesligi, pomimo przewagi. Wilki znów znajdują się w środku walki o Puchar Europy po zwycięstwie.

Poprzednio silny Baumann po raz pierwszy pozwolił nieszkodliwej głowie Holendra Wouta Weghorsta przesunąć się przez jego ramiona (69.). Również w trzecim golu Maximiliana Arnolda z ostrego kąta (85.) opiekun nie wyglądał dobrze.

Ponadto brazylijski Wilhelm (41.) i Weghorst (88.) odnieśli sukces w Wolfsburgu. Było to pierwsze od sześciu i pół roku zwycięstwo VfL w Sinsheim.

Węgier Adam Szalai (9.) spotkał się z Hoffenheimem. Ze względu na porażkę, TSG, który w ubiegłym sezonie ukończył trzeci sezon, są czterema punktami za miejscami w Lidze Mistrzów.

„Musimy wygrać wszystkie cztery wybitne mecze, aby nadal mieć szansę w Lidze Mistrzów. Jestem przekonany, że uda nam się to zrobić” – powiedział ustępujący trener TSG Julian Nagelsmann przed przedostatnim meczem u siebie.

27 725 widzów na stadionie Sinsheim Arena otrzymało natychmiastową ofertę. Po wystrzale ostrzegawczym gracza narodowego Hoffenheim, Nico Schulza (1.), goście mieli dwie dobre możliwości.

Najpierw Baumann zatrzymał się przeciwko admirowi Mehmedi (2.), potem skierował strzał z Feliksa Klausa na poprzeczkę (4.). Z drugiej strony, Ishak Belfodil dwukrotnie spowodował zagrożenie (5. i 7.).

Dwie minuty później, po wspaniałym ruchu Kraichgauera po całym polu, prowadzenie było idealne dla TSG. Szalai ukończył prace przygotowawcze Andreja Kramarica i Schulza.

Hoffenheimerzy, którzy musieli poradzić sobie bez zawieszonego Kerem Demirbay oraz Benjamin Hübner, Dennis Geiger, Robin Hack i Joelinton, pozostali na akceleratorze nawet po prowadzeniu. W 13. minucie Belfodil uderzył w bar. Potem była kara dla gospodarzy za dowody wideo, ale Kramaric umieścił je na stanowisku (15.).