Bundesliga

FCB: Fast-Blamage w okręgowym klubie ligowym Lindau

Bundesliga: FCB: Fast-Blamage at the district league club Lindau

Niemiecki mistrz świata Bayern Monachium pożegnał się z przerwą letnią ograniczonym zwycięstwem nad drużyną ligi okręgowej SpVgg Lindau. Bez odchodzących gwiazd Arjena Robbena i Francka Ribery’ego drużyna trenera Niko Kovaca wygrała przed 8000 widzów 4:2 (2:1). Rozluźniony mecz odbył się z okazji 100. urodzin klubu z Jeziora Bodeńskiego.

Tylko późna bramka Daniela Fritzlera (82.) i bramka Kingsleya Comana (89.) zapewniły zwycięstwo Bawarczykom. Wcześniej drużyna z Monachium przegrała 2-0 prowadzoną przez Resul Türkkalesi (22.) i Paula Willa (25.).

Amatorzy z Lindau nie tylko zdobyli uznanie dzięki swojemu odważnemu wyglądowi: „Jeśli w połowie meczu nie będą to dwie liczby, zawodnicy otrzymają premię”, powiedział prezes klubu Werner Mang przed rozpoczęciem meczu w Sky.

W Bawarii zawodowcy Sven Ulreich, Niklas Süle, Alphonso Davies, Corentin Tolisso i Serge Gnabry byli w pierwszej jedenastce. Drużyna zakończyła się awansem sześciu bohaterów z drugiej drużyny, która w przyszłym sezonie zagra ponownie w 3. lidze. Po przerwie na boisku pojawili się Mats Hummels, Joshua Kimmich, Coman i Renato Sanches.