примера-дивисион

Seoane обяви: почивка за Hradecky, дебют за Lunev

Leverkusen вероятно без Wirtz и Schick в Будапеща

Място 1 в група G вече е осигурено за Байер 04 преди последния им мач от Лига Европа в Будапеща. Вследствие на това треньорът Херардо Сеоане ще направи ротация. Предимство по отношение на следващия мач от лигата при Айнтрахт Франкфурт.

Това е коз, който Байер 04 спечели в първите пет дни от Лига Европа. Докато Айнтрахт от Франкфурт, срещу когото „Веркс“ ще се изправи в неделя, все още трябва да се бори за победа в групата и по този начин за директно влизане в последния 16-и кръг на Фенербахче Истанбул в четвъртък, Байер 04 вече направи тази крачка. Съзвездие, от което Херардо Сеоан ще се възползва.

„Вече ще променим много неща, колкото е възможно повече“, обяви треньорът на Леверкузен в понеделник за мача във Ференцварош Будапеща в четвъртък, който е напълно без значение от гледна точка на класирането. В Унгария швейцарците ще използват толкова редовни играчи, колкото позволява облекчената ситуация с персонала.

Това ще доведе и до дебюта на Андрей Лунев (30 г.) за Bayer 04. Руският национален вратар (седем участия), който пристигна от Зенит Санкт Петербург със свободен трансфер през лятото, вече получи място в стартовата единайсеторка от швейцарците. „От днес обсъждаме, че Андрей ще започне този мач“, обяснява Сеоане, „той винаги е тренирал добре и е заслужил този шанс.“

Освен това треньорът може да даде почивка на своя номер 1 – финландския национален вратар Лукас Храдецки. „Лукас – не трябва да забравяте това при националните играчи – никога не е имал почивка. Другите също имат почивка от два или три дни по време на международните мачове, а националните играчи винаги пътуват. Целият стрес вече е голямо бреме“, обяснява Сеоан.

Разбира се, това се отнася и за много други играчи, които са били активни за своята страна. В резултат на това Сеоан обявява пътуването до Будапеща, което продължава от сряда до петък: „Може да се окаже, че единият или другият ще остане тук.“ Вероятно има предвид най-вече двамата си ключови играчи в нападение – Флориан Вирц и Патрик Шик.

Schick все още не е свободен от болка – Wirtz добре обмислен щам
Шик отпразнува завръщането си преди осем дни в Лайпциг (3:1), след като скъса връзка в глезена, като тренираше сравнително малко с отбора, а в събота вкара четири попадения при победата със 7:1 срещу Фюрт. Но централният нападател все още не е без болки. Натоварването на Вирц трябва да се разпределя внимателно, тъй като от началото на сезона второкурсникът има проблеми със слабините и бедрото.

„Идеята и с двамата играчи е да работят за неделя, да намалят малко сега, да работят индивидуално“, обяснява треньорът, „това е и шанс, който трябва да вземем, за да не се контузят тези играчи.“ Seoane и Bayer ще се възползват от тази възможност, която са разработили за себе си.