Connect with us

Premier League

Maguire lata wcześnie, James po meczu – Eriksen strzela gola

Niespodzianka w grupie 2 ligi A: W środę wieczorem duńska drużyna narodowa wygrała mecz Nation League na londyńskim stadionie Wembley z 1: 0. Anglia nie grała zbyt dobrze przez godzinę i znalazła zbyt mało rozwiązań – na krótko przed końcem zwycięstwo Duńczyków zapewnił były wolfsburger. Narodowy trener

Anglii Gareth Southgate dokonał pięciu zmian w składzie startowym po 2-1 przeciwko Belgii: Coady zastąpił Diera w trio, James, Phillips i Maitland-Niles zastąpili Alexander-Arnolda, Hendersona i Trippiera w środku pola, a Kane przejął prowadzenie nad Calvert-Lewin w ataku.

Danii trener Kasper Hjulmand wysłał jedenastu, którzy również rozpoczęli w Islandii w najmłodszych 3-0. Decyzja, która powinna się opłacić, ponieważ mistrz Europy z 1992 roku zagrał bardzo atrakcyjną pierwszą połowę.

Do Walker-Faul: Eriksen spotyka się z jedenastu metrów
Dania nie tylko zdobyła pierwszą bramkę meczu, gdy Dolberg dobiegł końca po wariancie piłki narożnej i trafił w sieć zewnętrzną (8.) – goście również wydawali się niezwykle zdyscyplinowani, agresywni (59 procent wygranych meczy) i prawie nie pozwolili, aby cokolwiek się stało. Więc nie było niezasłużone, że drużyna Hjulmanda doprowadziła do przerwy: Po faulu Walkera do Delaney, Eriksen wszedł do kary i zdobył punkt w środku (35.)

. Do tego czasu Anglia miała przewagę liczebną. Żółty wstępnie obciążony Maguire najpierw popełnił błąd techniczny w odbiorze piłki w środku pola, a następnie kości i zrobił Dolberg przy kostce – sędzia Jezus Gil Manzano nie miał wyboru, wydalił Maguire z żółto-czerwonym pola (31.).