Connect with us

Premier League

Aston Villa awansowała do Premier League.

Premier League: Aston Villa promoted to the Premier League

Asystent trenera John Terry wygrał pojedynek trenerski ze swoim długoletnim kolegą z drużyny Frankiem Lampardem i awansował do Premier League z Aston Villa. Villa pokonała Lamparda trenera Derby County 2-1 (1-0) w finale play-off w poniedziałek i wróciła do czołowej ligi Anglii po trzech latach na drugim miejscu.

Holender Anwar El Ghazi (44.) i Szkot John McGinn (59.) zdobyli punkty dla drużyny Birmingham w finale promocji na stadionie Wembley. Kolejny gol Jacka Marriotta (82.) przyszedł zbyt późno dla Lampard and Co. Sukces jest również niezwykle cenny dla Villi z finansowego punktu widzenia: klub ma teraz do wydania około 190 mln euro w postaci pieniędzy telewizyjnych.

Wcześniej Norwich City wraz z niemieckim trenerem Danielem Farke i Sheffield United zapewniły sobie już awans. Villa natomiast musiała przejść przez play-offy na piątym miejscu w sezonie zasadniczym – drużyny w miejscach od trzech do sześciu tworzą ostatni awansowany zespół między sobą.

W poniedziałek wyglądało to jak długi czas po suwerennym zwycięstwie Villi. Po porażce McGinna 2-0, w której Derby keeper Kelle Roos nie wyciął dobrej figury, opór wydawał się być złamany. Ale drużyna Lamparda nie przyznała się do porażki. Po Anschlussie Derby naciskał na equalizer, który pomimo siedmiu minut przerwy w kontuzji, nie powiodło się.