Bundesliga

Decyzja Schürrle’a w BVB: staje się konkretna

Bundesliga: Schürrle decision at the BVB: It becomes concrete

Andre Schürrle prawdopodobnie znalazł nowy klub w rosyjskiej lidze Premjer. Tymczasem Dortmund U23 poniósł gorzką porażkę na początku sezonu. Profesjonaliści są dziś kwestionowane w meczu testowym z Udinese. Wszystkie wiadomości i pogłoski na temat BVB można znaleźć tutaj.

Przyszłość Andre Schürrle leży prawdopodobnie po stronie Spartaka Moskwy. Jak podają Rosyjskie Mistrzostwa Portali, ofensywny zawodnik zostanie wypożyczony Rosjanom na rok.

Pierwszy zespół dywizji będzie miał wtedy opcję zakupu ośmiu milionów euro dla 28-latka, który wrócił do BVB po pożyczeniu od FC Fulham w lecie.

Andre Schürrle: Dane dotyczące wyników w FC Fulham

Kicker poinformował również o zainteresowaniu Spartaka Schürrle, który do 2021 r. jest nadal objęty umową z Białorusią, ale został już zwolniony z treningu w celu znalezienia klubu.

Gorzkie rozpoczęcie sezonu na Borussia’s U21s na Hafenstraße w Essen: Kontrowersyjny rzut karny w czasie kontuzji spowodował, że drużyna trenera Mike’a Tullberga przegrała 2-1.

„Jeśli pozwolisz sobie na upadek w 95. minucie przed zachodnią krzywą, liczyłem na żółtą kartkę. Ale sędzia dał Essenom kopa karnego”, – powiedział wściekły Duńczyk.

Niemniej jednak, był bardzo zadowolony z występu swojej drużyny, która prowadziła nawet w połowie czasu: „Nie mieliśmy żadnych profesjonalistów. Pokazaliśmy, że jesteśmy tacy silni. Byliśmy na poziomie oczu z jedzeniem. Miło było Cię poznać”.

Tymczasem zawodowcy przygotowują się do pierwszego obowiązkowego meczu w DFL Supercup 3 sierpnia z FC Bayern. Dziś obóz treningowy w Bad Ragaz jest przeciwko Udinese Calcio.