Bundesliga

8-1! Wolfsburg bombarduje swoją drogę do Europy.

Bundesliga: 8-1! Wolfsburg bombs its way to Europe

Bruno Labbadia wręczył VfL Wolfsburg bilet na Puchar Europy jako prezent pożegnalny. Trener poprowadził swoją drużynę w 34. mecz Bundesligi na gali 8-1 (3-0) przeciwko FC Augsburg. Wilki zapewniły sobie szóste miejsce w finałowym rozliczeniu i tym samym udział w lidze europejskiej. Ostatnio Dolna Saksonia wystąpiła w Lidze Mistrzów w sezonie 2015/2016.

Strzelec bramkowy Wout Weghorst w trzech plecakach (21., 37., 55.), Robin Knoche (41.), Daniel Ginczek (57.), Elvis Rexhbecaj (60.), Josip Brekalo (85.) i Kevin Danso (89.) we własnej bramce przed 24 486 widzami w Volkswagen Arenie zapewniły VfL najwyższe zwycięstwo Bundesligi. Już w pierwszym biegu wilki wyjaśniły wszystko, w drugim biegu stało się to gorzkim wstydem dla gości, dla których Julian Schieber (82.) strzelił bramkę. Nigdy wcześniej FCA nie straciło tak wysoko w Bundeslidze.

Augsburg, prowadzony przez byłego trenera Wolfsburga Martina Schmidta, wykazał się bezkrwawym występem bez żadnego języka ciała i kończy sezon, który jest niczym innym, jak tylko beztroskim, tuż nad miejscami deportacji.

Wolfsburg jest zupełnie inny. „Wyjeżdżam z dobrym uczuciem, także dlatego, że ludzie dają mi bardzo dobre samopoczucie”, powiedział Labbadia, który pożegnał się z gromkimi brawami przed ostatnim gwizdkiem. Ale Labbadia nie została jeszcze ukończona w Wolfsburgu. 53-letni zawodnik pokazał również, że w pierwszych minutach meczu z FCA jest w drodze do jak najlepszego zakończenia.

Labbadia prowadziła, Labbadia poprawiła, Labbadia się rozpadła. Były napastnik, który w nowym sezonie odziedziczy Austriak Oliver Glasner (44), mógł być zadowolony z pierwszych minut. Gospodarze wepchnęli Augsburg głęboko w swoją połowę, ale najpierw wypolerowali zęby na czteroosobowym łańcuchu gości. Michael Gregoritsch również nieśmiało wszedł do ofensywy FCA strzałem dalekiego zasięgu (11.).