Premier League

Arteta mówi o „niezmienionej sytuacji” Özil

Mistrz świata Rio Mesut Özil prawdopodobnie nie przekroczy roli wielkiego gościa w finale sezonu w najlepszym angielskim klubie FC Arsenal. „W tej chwili sytuacja pozostaje dla niego niezmieniona” – powiedział kierownik zespołu Mikel Arteta przed meczem z mistrzem FC Liverpool w środę (21: 15). Özil nie grał ani minuty od ponownego uruchomienia Premier League – również, ale nie tylko z powodu niewielkich problemów z plecami. Z informacji SID wynika jednak, że jego relacje z Artetą są nienaruszone. Przed przerwą trenerską 31-latek pojawił się dziesięć razy z rzędu w pierwszej jedenastce Gunnerów.

Jednak Özil jest najlepszym graczem klubu, który zarabia 350 000 GBP (385 000 EUR) tygodniowo. Szefowie z zadowoleniem przyjmą pożegnanie z byłymi Bremenami i Schalkerami przed końcem kontraktu 2021, aby zrobić miejsce dla nowych najlepszych gwiazd.