Bundesliga

Zapałki testowe: BVB i S04 z Kantersiegen, RB idzie pływać.

Bundesliga: Test matches: BVB and S04 with Kantersiegen, RB goes swimming

Kluby Bundesligi ponownie rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu, w piątek zaplanowano kilka meczów próbnych. Po powrocie Mats Hummels, BVB świętowało kantonalne zwycięstwo nad FC Schweinberg, podobnie jak FC Schalke 04. Zwyciężyli również dwaj awansowani zawodnicy Union Berlin i SC Paderborn, a RB Leipzig popłynęło przeciwko FC Zurich.

Mats Hummels świętował udany powrót do Borussia Dortmund. Były zawodnik międzynarodowy, który w drugiej połowie wyścigu nosił opaskę kapitana, wygrał 10:0 (5:0) z wicemistrzami w FC Schweinberg, ósmej drużynie ligowej, i natychmiast dobrze wpasował się w drużynę westfalską.

W hiszpańskim talencie obronnym Mateu Morey, trener Lucien Favre zaprezentował tylko kolejny nowy dodatek przeciwko amatorom. Ale japoński Shinji Kagawa zaskakująco znalazł się w drużynie, z której klub zrezygnuje tego lata.

Maximilian Philipp (4), o który zabiegał VfL Wolfsburg, młody talent Tobias Raschl (2), Marius Wolf, Morey, Joseph Boyamba i Kagawa spotkali się z Kreisligisten.

Schalke 04 zapewnił sobie imprezę strzelecką na swoim drugim meczu testowym w ramach przygotowań do sezonu. Przeciwko selekcji miast z Bottrop, Königsblauen świętował zwycięstwo 20:1 (11:0) w drugim meczu pod okiem nowego trenera Davida Wagnera.

Austriak Guido Burgstaller (6), Steven Skrzybski (3), Benito Raman (2), Sebastian Rudy (2), Amine Harit (2), Jonas Carls (2), Jason Ceka, Görkem Can i Ahmed Kutucu zdobyli punkty dla Schalke. Matija Nastasic strzelił własną bramkę za bramkę honorową drużyny Bottrop.

Schalkers wygrał swój pierwszy testowy mecz nowego sezonu z wynikiem 3:1 w regionalnej drużynie ligowej Rot-Weiß Oberhausen po nieprzekonywującym występie.

RB Leipzig doświadczyło porażki podczas pierwszego testu nowego sezonu i jednocześnie debiutu nowego trenera Juliana Nagelsmanna. Z wynikiem 1:4 (0:3) Saksończycy zostali pokonani przez stołeczny klub szwajcarski.

Już po 30 minutach drużyna Nagelsmanna podążała w kierunku 0:3, która wbiegła w 3-3-2-2 z wieloma młodymi zawodnikami w strefie defensywnej. Zwłaszcza przeciwko szybkiej zmianie Zuricherów, obrona Leipziger nie znalazła żadnych środków.

W drugiej połowie gospodarze byli znacznie bardziej ofensywni, ale w połowie drugiej połowy złapali nawet czwartą bramkę. Emil Forsberg w końcu strzelił zasłużoną bramkę honorową z miejsca karnego.

Rosnący zespół Union Berlin wygrał również drugi mecz testowy w ramach przygotowań do nowego sezonu Bundesligi. Drużyna trenera Ursa Fischera pokonała austriacką drużynę drugiej ligi SV Ried 3:0 (3:0) podczas obozu treningowego w Windischgarsten.

Marvin Friedrich (9.) i Grischa Prömel (29., 33.) spotkali się z Berlińczykami. Obrońca Julian Ryerson najwyraźniej musiał zostać zastąpiony po około 20 minutach z powodu kontuzji kostki. Unia wygrała swój pierwszy mecz przygotowawczy z duńską drużyną pierwszej ligi Bröndby IF z wynikiem 2:1.

SC Paderborn pozostał niepokonany w czwartym meczu testowym przygotowań do sezonu. Awansowany zespół wygrał 7:0 (3:0) z drużyną ligi zachodnio-walijskiej Delbrücker SC i odniósł trzecie zwycięstwo tego lata, po dwóch dniach przed występem z drużyną ligi regionalnej SC Verl udało mu się wygrać tylko 2:2.

Dla zespołu trenera Steffena Baumgarta spotkali się Amerykanin Khiry Shelton (2), Ben Zoliński (2), Marlon Ritter (2) i nowy przybysz Streli Mamba.

3 sierpnia, Paderborn powita na otwarciu sezonu włoski zespół pierwszej ligi Inter Mediolan. Tydzień później wschodząca gwiazda Bundesligi spotka się z drużyną regionalnej ligi SV Rödinghausen w Pucharze DFB na początku obowiązkowego sezonu Bundesligi.