Bundesliga

Naprawić! Długotrwałe kopanie w służbie harmonii.

Bundesliga: Fix! Digging long term in the service of harmony

Powrót pomocnika Sebastiana Rode’a do Eintrachtu we Frankfurcie jest idealny. 28-latek podpisał umowę ze stanem Hesja do 2024 roku, przy czym ostatnio dyskutuje się o czterech milionach euro na wymianę. Rode został już wypożyczony do Frankfurtu przez Borussia Dortmund w drugiej połowie ubiegłego sezonu.

„Wszyscy widzieliśmy, jaką wartość ma Sebastian w naszej grze. Po jego zaangażowaniu ostatniej zimy, nasza gra zyskała na ważnych elementach”, powiedział dyrektor sportowy Eintracht Fredi Bobic: „Ponadto, jest on chłopcem z regionu i zawsze mówiliśmy, że staramy się związać takich zawodników z klubem. Rode urodził się w Seeheim-Jugenheim, około 40 kilometrów na południe od Frankfurtu.

Rode rozegrał w sumie 20 meczów dla Eintrachtu w drugiej połowie sezonu i strzelił decydujący gol do zdobycia półfinału Ligi Europejskiej w 2-0 zwycięstwie nad Benfica Lisbon.

Obecnie jest w rehabilitacji po uszkodzeniu chrząstki w prawym kolanie, według Eintrachta robi „dobry postęp”.

„W ciągu ostatniego półrocza doświadczyłem, jak silnie rozwinęła się harmonia. Cieszę się, że nadal jestem jej częścią”, powiedział Rode, który w sobotę pojechał na obóz treningowy drużyny w Windischgarsten.

Od lipca 2016 r. zagrał tylko 22 obowiązkowe mecze dla BVB z powodu licznych urazów.