Bundesliga

Hütter jest trenerem Bundesligi sezonu.

International: Hütter is Bundesliga coach of the season

Wielki zaszczyt dla austriackiego trenera Adi Hüttera. Zawodnik Vorarlberg, który od roku jest trenerem Eintrachtu Frankfurt, został wybrany trenerem sezonu przez zawodników niemieckiej Bundesligi.

Związek Zawodowych Piłkarzy Niemieckich wybrał Hüttera jako pierwszego z imponującą liczbą 41,8 procent. Trener Werder Bremen Florian Kohfeldt był drugi z 15 procentami wszystkich głosów i tym samym daleko za szefem Frankfurtu. Trzecie miejsce zajął trener Bundesligi Düsseldorf Friedhelm Funkel.

Bilans sezonowy Hüttera dla zespołu z Frankfurtu mówi sam za siebie: nie tylko to, że były trener z Salzburga wywołał euforię Pucharu Europy wśród kibiców z Rheinhessen i był niezwykle popularny wśród zespołu, ale także sukcesy sportowe podkreślają zalety 49-letniego trenera. W 50 meczach jako trener z Frankfurtu Hütter zdobył średnio 1,68 punktu i doprowadził Eintrachta do półfinału Ligi Europejskiej. Również w lidze miejsce w Pucharze Europy zajęła siódma pozycja w finałowym rozliczeniu. Kontrakt Huttera trwa do 2021 roku.